SZKOŁA PODSTAWOWA.......SZKOŁA PODSTAWOWA......  
           
           
 

Dokumenty

Nauczyciele

Zajęcia pozalekcyjne

Samorząd

Osiągnięcia uczniów

Galeria

Hymn szkoły

Biblioteka

Dla Rodziców

Rekrutacja

Logopeda

Tu znajdziesz pomoc

Archiwum

 

 

 

   

Aktualności

rok szkolny 2017/2018


UWAGA


 


17 kwietnia 2018 r.  w naszej szkole pojawiła się fabryka mydła. W warsztatach mydlanych wzięli udział uczniowie z  klas 0 - IV. Każdy uczestnik zajęć samodzielnie i własnoręcznie stworzył unikatową kostkę mydła. Rozmiar,kształt, wzór, a także kolor i zapach były komponowane według własnego uznania dziecka. Nic dziwnego,że każdy był zachwycony swoim dziełem.

zdjęcia


Zbrodnia to niesłychana, książka została porwana!


W dniu 13.04.2018r reprezentacje szkoły podstawowej i gimnazjum brały udział w finałach międzypowiatowych w indywidualnych biegach przełajowych w ramach XX MIMSz SZS. Naszą szkołę reprezentowali Szymon Gogacz, Krystian Pachocki (ze szkoły podstawowej); Dominik Sępka, Mateusz Sobol, Kacper Brodowski i Ewelina Mizerska (z gimnazjum) finaliści zawodów powiatowych. Niestety naszym zawodnikom nie udało się awansować do finału wojewódzkiego. Obsada zawodów była bardzo mocna, a w każdym biegu brało udział blisko 70 zawodników. Opiekunem naszych biegaczy był p. Karol Śmietanka.


W dniu 6.04.2018r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum z Suskowoli uczestniczyli w powiatowych indywidualnych biegach przełajowych w ramach XIX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS. Zawody obywały się w Jedlińsku a naszą szkołę reprezentowali ze szkoły podstawowej: Daria Marek (kl. V), Szymon Gogacz (kl. V), Krystian Pachocki (kl. VI) i Sandra Janas (kl. VII); z gimnazjum: Piotr Janas (kl. 2b), Maksymilian Duda (kl. 2b), Tomasz Zawodnik (kl. 2b), Dominik Sępka (kl. 3a), Mateusz Sobol (kl. 3a), Adam Wróbel (kl. 3a), Kacper Brodowski (kl. 3c) oraz Ewelina Mizerska (kl. 3c).

 

Do etapu międzypowiatowego, który jest ostatnią eliminacją do finałów mazowieckich awansowała siódemka naszych biegaczy: Szymon Gogacz, Krystian Pachocki i Sandra Janas (ze szkoły podstawowej); Dominik Sępka, Mateusz Sobol, Kacper Brodowski i Ewelina Mizerska (z gimnazjum). Finał międzypowiatowy odbędzie się w także w Jedlińsku w dniu 13.04.2018r. Uczniów do zawodów przygotował p. Karol śmietanka.

 


W dniu 23.03.2018 roku w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu w Pionkach odbył się XV Międzypowiatowy Turniej Piłki Nożnej Halowej chłopców reprezentujących szkoły podstawowe. W mocnej stawce zespołów z Pionek, Iłży, Skaryszewa, Jedlińska, Szydłowca, Przytyka nasi chłopcy zajęli VI miejsce. Zespół wystąpił w składzie: Szymon Gogacz (V), Nikodem Malinowski (V), Kacper Karaś (VI), Krystian Pachocki (VI), Michał Bąk (VII), Kacper Brodowski (VII), Wiktor Jarosiński (VII), Marcel Kobacki (VII), Filip Jarząbek (VI) i Łukasz Luty (V). Opiekunem zespołu był p. Dariusz Czyżewski.


Wiosenne Talenty
Co prawda trochę spóźniona, ale i do naszej szkoły zawitała wiosna. W piątek 23 marca Samorząd Uczniowski zorganizował krótkie obchody z tej okazji. Aby wesoło wkroczyć w nową porę roku zaproponowaliśmy występy pt. „Wiosenne Talenty”. Zadaniem każdej klasy było przygotowanie jednego występu tanecznego lub wokalnego. Klasy IV i VII przedstawiły układy taneczne, V i VI zaśpiewały popularne przeboje. Klasy gimnazjalne wykonywały recytacje lub piosenkę.
Po zakończeniu występów obejrzeliśmy prezentację klas w konkursie „Pan lub Pani Wiosna”. Śmieszne i kreatywne przebrania wzbudziły duży entuzjazm wśród publiczności. Wyboru najlepszego przebrania dokonali sami uczniowie – najbardziej doceniono strój przygotowany przez klasę IIa.

zdjęcia

 


15. 03.2018 r. w CAL w Pionkach odbył się XV Diecezjalny Konkurs Pieśni i Poezji Patriotycznej "Kocham moją Ojczyznę". Naszą szkołę w kategorii poezja reprezentowali: Filip Korycki, Dawid Tysiak i Maja Wieczorek - wszyscy z klasy III. Recytacje były piękne, więc wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody. Maja Wieczorek została wyróżniona przez jury, a Filip Korycki zdobył II miejsce, w swojej kategorii wiekowej.

Kolejne spotkanie z cyklu "Popołudnie z książką" dla dzieci z klas 0 - III odbyło się 12.03.2018 r. Tym razem tematem przewodnim była bajka terapeutyczna "Rubinek".

 

kilka zdjęć


W dniu 9 marca 2018r. w Jaroszkach odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież zapobiega pożarom".

w II grupie wiekowej (uczniowie klasy VII szkół podstawowych i klas II i III gimnazjum)- ucz. kl. 7 Łucja Zawadzka, ucz. kl.2a Szymon Kwaśnik, ucz. kl. 2a Julian Warchoł.

 

Naszą szkołę reprezentowali:
w I grupie wiekowej (uczniowie klas I-VI szkół podstawowych) - ucz. klasy V Szymon Marczak, ucz. klasy IV Wojciech Patyna i ucz. klasy IV Hubert Sałbut;

Drużyny zajęły I miejsca w obu grupach.

Uczniowie z grupy I zajęli następujące miejsca:
I miejsce - Szymon Marczak,
II miejsce - Wojciech Patyna,
III miejsce- Hubert Sałbut.

Uczniowie ci będą reprezentować gminę i szkołę w eliminacjach powiatowych .

W II grupie Szymon Kwaśnik zajął II miejsce i będzie reprezentował gminę i szkołę w eliminacjach powiatowych.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


W dniu 7 marca 2018r. w MOK w Pionkach odbyły sie eliminacje XXXV Małego Konkursu Recytatorskiego oraz 41 Konkursu "Warszawska Syrenka". Laureatem konkursu recytatorskiego została Sandra Janas uczennica klasy VII. W konkursie "Warszawska Syrenka" wyróżnienie otrzymał Filip Korycki, uczeń klasy trzeciej.


W dniu 5.02.2018r. uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum uczestniczyli w pokazach fizycznych realizowanych przez "Grupę zaelektryzowani". Pokazy były bardzo widowiskowe  i ciekawe, jednocześnie przekazując wiedzę w sposób zrozumiały dla wszystkich. Uczniowie mogli pomagać w prezentowaniu wielu ciekawych doświadczeń oraz poznać kulisy ich powstawania. Grupę zaprosiła do szkoły p. Iwona Jurek, nauczyciel fizyki i przyrody.

kilka zdjęćMistrzowie Najpiękniejszej Wymowy Języka Ojczystego

21 lutego to Międzynarodowy  Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji  szkolna biblioteka stała się miejscem zmagań uczniów kl. 0-III o tytuł Mistrza Najpiękniejszej Wymowy Języka Ojczystego. Do walki o zaszczytny tytuł stanęło 13 odważnych uczniów. 

Jury przyznało dwie równorzędne nagrody. Tytuły Mistrzyni wywalczyła Agata Zielińska z kl. II, a tytuł Mistrza powędrował do Dawida Tysiaka z kl. III.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom.  


12.02.2018 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu  "Popołudnie z książką" dla dzieci z klas 0 - III

 

zdjęcia


Słodki dzień – Tłusty Czwartek 2018


Tradycji Tłustego Czwartku musi stać się zadość. Z tej okazji Szkolne Koło Caritas oraz Wolontariat przygotowali dla uczniów naszej szkoły słodkie przysmaki. Nasi wolontariusze przynieśli najlepsze, bo zrobione w  swoich domach, tradycyjne pączki, faworki i oponki. W dniu 8 lutego prowadzona była sprzedaż tych przysmaków dla społeczności szkolnej. Każdy chciał spróbować takich słodkości, a rekordziści kilkakrotnie ustawiali się w kolejkę po pyszne ciastka.
Duże podziękowania kierujemy w stronę rodziców, którzy włączyli się w przygotowanie łakoci i pomogli ochotnikom przygotować taki słodki dzień.

 


 

zdjęcia

W dniach 5-7 lutego 2018 odbyły się w I Mistrzostwa Klas I - III Publicznej Szkoły Podstawowej w Suskowoli. W turnieju finałowym uczestniczyło 14 uczniów, w tym 2 z oddziału przedszkolnego. Po wielu wyrównanych pojedynkach oraz kilu rundach gier, wyłoniono finałową czwórkę. Pierwsze miejsce w turnieju zajął uczeń klasy III Mikołaj Kazberuk, wygrywając w ostatnim pojedynku Filipa Koryckiego z klasy III. Trzecie miejsce zajął również uczeń klasy III Michał Abramowicz. Bardzo dobrze w turnieju szachowym pokazał się uczeń oddziału przedszkolnego Szymon Hubisz, który zajął IV miejsce. Zwycięzca odebrał z rąk Pani Dyrektor puchar, a  czwórka finałowa otrzymała dyplomy za uzyskane miejsca oraz słodkie upominki. Wszyscy uczestnicy Szachowych Mistrzostw Szkoły, również otrzymali pamiątkowe dyplomy i "słodkie co nieco". Turniej został zorganizowany przez panią Iwonę Sutkowską, pana Jakuba Jaska i pana Dariusza Czyżewskiego, opiekunów Szkolnego Klubu Gier Logicznych

Przedszkolaki na balu karnawałowym 2018 r.

Karnawał to czas balów, na których wszyscy bawią się wspaniale. Zgodnie z tą tradycją w Tłusty Czwartek- 8 lutego odbył się bal karnawałowy, na którym bawiły się wszystkie przedszkolaki naszej szkoły.
Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, biedronki, strażaków, piratów, Batmana, Spidermana… i wiele innych wyjątkowych postaci! Rozpoznanie dzieci było bardzo trudne.  Przedszkolaki z wielką ochotą tańczyły przy rytmach różnorodnej muzyki, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach. Pod koniec uroczystości wybrano króla i królową balu. Z oddziału przedszkolnego zostali nimi Wojtek Dziedzic                            i Zuzia Tarnowska. Natomiast z oddziału 3,4,5- latków: Tomek Czerski i Lena Cieślik. Dzięki zaangażowaniu rodziców  dla każdego dziecka był słodki pączek. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, przedszkolaki z żalem opuszczały salę zabaw.
Dziękujemy dzieciom za wyśmienitą zabawę, a rodzicom obu oddziałów za przygotowanie pięknych strojów karnawałowych.

zdjęcia w galerii przedszkola


 

zdjęcia

 

 

Zabawa Karnawałowa 2018
W doskonałym nastroju zebraliśmy się w czwartek 11 stycznia aby tanecznie rozpocząć nowy rok i spędzić czas we wspólnym gronie. Najpierw pojawili się najmłodsi uczestnicy balu, przebrani na wesoło i kolorowo uczniowie klas I-III. To właśnie dla nich Samorząd Uczniowski i Wolontariat przygotowali zabawy, konkursy i skoczną muzykę do szaleństw na parkiecie. Na początek rozgrzała nas piosenka „Chocolate”i układ przygotowany przez starsze koleżanki . Później ochotnicy rywalizowali w zmaganiach tanecznych i zręcznościowych, był taniec z balonami, gorące krzesła. Uczniowie tradycyjnie pięknie prezentowali swoje karnawałowe stroje.  Pod koniec  balu wybrano króla i królową. Zostali nimi Klaudia Miękus i Jarek Szewczyk. Wszyscy, którzy brali udział w konkursach otrzymali słodkie upominki, a smaczny poczęstunek przygotowany przez rodziców był zasłużoną nagrodą dla zmęczonych tancerzy.

Starsi koledzy z klas 4-7 oraz gimnazjum też doczekali się swojej zabawy. Również było mnóstwo śmiechu i wygibasów na parkiecie. Konkursy wymagały nie lada zręczności ale dostarczyły przede wszystkim mnóstwo wrażeń. Gorące rytmy i nastrojowa muzyka bawiły wszystkich zgromadzonych. Wśród nich wybrano króla i królową balu: Amelka Gogacz z kl. IIa  i Aleksander Malinowski z IIc to para która zaskarbiła sobie sympatię jurorów. Dziękujemy za przybycie i fantastyczną zabawę.

Harmonogram zajęć w czasie ferii zimowych


W naszej szkole, jak co roku, odbył się koncert kolęd i pastorałek. Uczniowie przedszkola i  szkoły podstawowej zaprezentowali piękne kolędy i pastorałki, by przypomnieć atmosferę i nastrój tych najpiękniejszych  świąt. Usłyszeliśmy te bardziej znane i powszechnie śpiewane kolędy, ale także zupełnie nowe piosenki o tematyce świątecznej. Wszyscy uczestnicy koncertu otrzymali słodkie upominki. Składamy serdeczne podziękowania rodzicom za pomoc w przygotowanie dzieci do występu  i liczną obecność na uroczystości.

 

 

zdjęcia


 

Uczniowie klas IV-VII i II gimnazjalnych wzięli aktywny udział w Międzynarodowym Konkursie Fotograficznym „Matematyka w obiektywie”, nad którym honorowy patronat objęło m. in. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Ministerstwo Cyfryzacji oraz Minister Edukacji Narodowej.
Celem konkursu było budowanie wspólnej płaszczyzny pomiędzy matematyką, informatyką a sztuką fotografii, wspomaganie edukacji matematycznej i informatycznej, myślenia matematycznego, popularyzowanie wiedzy oraz kultury matematycznej i informatycznej.
Uczniowie wykonali fotografie inspirowane wiedzą matematyczną i opisali je.  Wykorzystali również wiedzę i umiejętności informatyczne w celu uzyskania lepszego efektu pracy.
Praca dzieci została doceniona przez organizatorów. Szkoła uzyskała siódmą pozycję  na czterdzieści wyróżnionych ambasadorów.
Konkurs prowadziły w szkole panie Beata Kęska i Iwona Sutkowska.

zdjęcia

 

Wyróżnieni w eliminacjach szkolnych uczniowie zostali nagrodzeni. Są to Monika Byszewska (kl. IV), Wiktoria Jurek (kl. VII) i Dominika Szymańska (kl. IV).
Z wybranych prac przygotowano wystawę .

Panie składają podziękowanie rodzicom i opiekunom za zaangażowanie i pomoc w realizacji zadań konkursowych.

Uczniowie naszej szkoły podobnie jak w zeszłym roku przygotowali scenkę na Orszak Trzech Króli w Pionkach. Dzieci przedstawiły scenę Objawienia i zaśpiewały pastorałki. Uczniów przygotowała pani Beata Bartkiewicz.

kilka zdjęć


22 grudnia uczniowie szkoły podstawowej, klas gimnazjalnych i przedszkola wprowadzili nas w świąteczną atmosferę prezentując Jasełka. Program w ogromnym skupieniu obejrzeli rodzice, nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły. Widzów zachwyciły dekoracje, kostiumy oraz talenty wokalne i aktorskie. Serdecznie dziękujemy.

kilka zdjęć


 

W dniu 21 grudnia uczniowie klasy I szkoły podstawowej pod opieką wychowawczyni p. Beaty Dyczkowskiej przygotowali dla klas 0 - III kukiełkową wersję Jasełek bożonarodzeniowych. Młodzi artyści sami przygotowali kukiełki, które wraz z nimi uczestniczyły w przedstawieniu. Następny występ dla rodziców w nowym 2018 roku.

 


20 grudnia naszą szkołę odwiedził niecodzienny gość - pan Marcin Szewczyk, żołnierz Armii Amerykańskiej Drugiego Szwadronu Kawalerii stacjonującego w Vilseck. Pan Marcin służy w armii od 16 lat. Podzielił się z uczniami doświadczeniami ze służby, pokazał ekwipunek żołnierza, opowiedział o przeżyciach wojennych. Spotkanie bardzo zainteresowało dzieci i młodzież, zadawali wiele pytań, na które gość chętnie odpowiedział.

kilka zdjęć


13 grudnia  odbyło się szkolenie z dowódcą JRG nr 4 w Pionkach panem Grzegorzem Wikalińskim na temat "Czad i ogień obudź czujność". Uczniowie zostali poinformowani o zagrożeniach, jakie niesie czad. Pan dowódca zwrócił uwagę na konieczność zakupu czujek, które w wielu sytuacjach ratują życie.


W poniedziałek 11 grudnia 2017r. odbyło się kolejne "Popołudnie z książką" przygotowane i przeprowadzone przez p. M.Samelę-Grabiec, p.D.Jasiuk i p. M.Niemirską.

zdjęcia


12 grudnia uczniowie szkoły podstawowej obejrzeli spektakl "Książę i żebrak" w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia w CAL-u w Pionkach. Piekne dekoracje, kostiumy i wspaniała gra aktorska zachwyciły młodych widzów. W wyjeździe uczestniczyło 40 uczniów klas IV - VII.

We wtorek 12.12.2017 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie z klas I - III wraz z wychowawcami byli w CAL w Pionkach na kolejnym spektaklu przygotowanym przez Narodowy Teatr Edukacji im. A. Mickiewicza z Wrocławia. Tym razem były to "Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka". Nowa wersja starej bajki i przyjaciele przezwyciężający razem wszelkie przeszkody, czyli ponad godzina świetnej zabawy. Już czekamy na kolejny spektakl.

zdjęcia

Mikołajkowe zmagania
Szkolne Mikołajki obchodziliśmy w tym roku nieco później, 8 grudnia. Samorząd Uczniowski przygotował Mikołajkowy turniej dla uczniów starszych klas szkoły podstawowej i klas gimnazjum. Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach: klasy 4-7 oraz II-III gimnazjum. Jurorzy oceniali  8 konkurencji i przyznawali punkty, m.in. za:
- wiersz lub piosenkę o tematyce świątecznej
- rysunek Mikołaja na czas
- przebranie Mikołaja
- skoki w workach
- taniec grupowy do utworu „Chocolate”
- quiz wiedzy o tradycjach i zwyczajach Bożego Narodzenia
- zdjęcia i prezentacje poszczególnych klas

Po podliczeniu punktacji wyłoniono zwycięzców. Zostały nimi klasa VII oraz klasa IIIc. Otrzymały one Mikołajkowe nagrody-upominki, a  dla wszystkich uczniów Samorząd przygotował coś słodkiego.
Gratulujemy nagrodzonym klasom oraz wszystkim uczestnikom. Pamiętajcie, że liczy się przede wszystkim zabawa i dobry nastrój, a tego w tym dniu nie brakowało.

8 grudnia wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zorganizowali zabawę mikołajkową dla przedszkolaków i dzieci z klas 0 - III szkoły podstawowej. Podczas zabawy wolontariusze wspólnie z dziećmi brali udział w licznych zabawach, konkursach oraz zdjęciach ze świętym Mikołajem. Na zakończenie zabawy wszystkie dzieci zostały obdarowane słodkimi upominkami.

zdjęcia


6 grudnia to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni w roku. Mikołaj odwiedził dzieci  w przedszkolu oraz w oddziale przedszkolnym. Przedszkolaki przygotowywały się do tej wizyty bardzo starannie.  Z wielkim zaangażowaniem ubrały choinkę. Wykonały wiele prac plastycznych, które Mikołaj obejrzał z ogromnym zaciekawieniem. Zaśpiewały przygotowane piosenki oraz zatańczyły  z oczekiwanym gościem. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać  z przedszkolakami. Zdjęcia zrobione z Mikołajem będą wspaniałą pamiątką tego emocjonującego spotkania.


W dniu 1 grudnia reprezentacje dziewcząt i chłopców PSP Suskowola walczyły w turnieju powiatowym w unihokeju w ramach eliminacji XX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS. Zawody odbyły się w PSP w Jedlance gmina Jedlińsk. W mocno obsadzonym turnieju nasze dziewczęta zajęły III miejsce, zaś chłopcy miejsce IV. Miejsca te nie dały nam jednak awansu do turnieju międzypowiatowego. Opiekunem naszych unihokeistów był p. Karol Śmietanka.


30 listopada uczniowie szkoły wzięli udział w wieczorze wróżb andrzejkowych. Zapoznali się ze zwyczajami katarzynek i andrzejek. Mogli również poznać przyszłość, na przygotowanych przez samorząd uczniowsk,i stanowiskach z wróżbami. Lekcję regionalną przygotowała i poprowadziła pani B.Bartkiewicz  

 

Dyskoteka andrzejkowa
Za nami andrzejkowa zabawa. W dniu 29 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę dla uczniów klas 4-7 oraz klas gimnazjalnych. Przy dźwiękach popularnych przebojów bawiliśmy się we wspólnym gronie. Były zabawy i konkursy taneczne a w pamięci pozostaną wesołe chwile spędzone w ulubionym towarzystwie. Kto nie był niech żałuje; -)


W tym roku uczniowie klas I-III spędzili andrzejki w Muzeum Wsi Radomskiej. Uczestniczyli tam w niezwykle interesującej lekcji na temat staropolskich zwyczajów związanych z przepowiadaniem przyszłości . Uczniowie mogli także poznać swoją przyszłość uczestnicząc w wróżbach przygotowanych przez pracowników muzeum. Zabawa była niezwykle udana.

zdjęcia


Uczennice klasy V Zuzia Chylińska i Julia Baran wzięły udział w "Pionkowskim Konkursie Piosenki Angielskiej".
Występ zakończył się ogromnym sukcesem. Dziewczynki zajęły pierwsze miejsce. Do konkursu przygotowały uczennice panie A.Podsiadła, K.Waszczyk i A.Siek. Gratulujemy sukcesu.

kilka zdjęć

Uczniowie szkoły 28 listopada wzięli udział w pokazie zorganizowanym przez przedstawicieli szkoły muzycznej z Pionek. Zapoznali się z kierunkami kształcenia oraz brzmieniem różnych instrumentów. Sami mogli również na nich zagrać.

POPOŁUDNIE Z KSIĄŻKĄ
Wychowawczynie klas 0 – III chcąc zachęcić dzieci do czytania książek zaplanowały cykl spotkań pod nazwą „Popołudnie z książką”. W poniedziałek odbyły się zajęcia inauguracyjne . Dzieci miło spędziły popołudnie. Z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały baśni i chętnie uczestniczyły w zabawach dotyczących jej treści: doskonale odpowiedziały na pytania, potrafiły przyporządkować wypowiedzi do bohaterów, zaprezentowały przygotowane przez siebie scenki dramowe oraz wykonały prace plastyczne. Wiele radości dostarczyły im także zabawy ruchowe. Te dwugodzinne zajęcia okazały się doskonałym pomysłem. Mamy nadzieję, że na następnym spotkaniu frekwencja będzie także wysoka, a wspólna zabawa równie  udana.

zdjęcia


Wycieczka do Wytwórni Ozdób Choinkowych
Dnia 27 listopada 2017r. przedszkolaki z Publicznego Przedszkola i oddziału przedszkolnego wyjechały na wycieczkę do Wytwórni Ozdób Choinkowych ,,Damix” w Radomiu. Dzieci zobaczyły, jak z kawałka rurki szklanej wydmuchiwane są bombki o różnych kształtach. Obejrzały posrebrzane szklane bombki, przygotowane do dekoracji. Następnie Panie pokazały dzieciom wiele wzorów i możliwości zdobienia ozdób choinkowych. W prezencie od producenta przedszkolaki otrzymały bombki szklane, które ozdobią wzorami według własnego pomysłu i zawieszą  na choince w przedszkolu. Ta wizyta wprowadziła wszystkich w świąteczny klimat.

zdjęcia w galerii przedszkola


Dzień Pluszowego Misia
Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”
W tym właśnie dniu wszyscy uczniowie naszej szkoły ochoczo przynoszą swoje pluszowe misie. Ci młodsi i ci starsi pokazują, że w każdym z nas jest trochę dziecka. Co prawda nie wszystkie klasy udało się uwiecznić na zdjęciach ale zapewniamy, że ten piątkowy dzień to prawdziwe święto misia w naszej szkole. Jest trochę zabawy, trochę wygłupów ale wszystkim robi się weselej w towarzystwie pluszowego kompana.

zdjęcia


zdjęcia w galerii przedszkola

W dniu 24 listopada w Publicznym Przedszkolu w Suskowoli odbył się Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem. Zaproszone do nas przedszkolaki z oddziału przedszkolnego, także przyniosły swoich ulubieńców. Dzieci obejrzały, krótki film przyrodniczy o gatunkach niedźwiedzi i ich zwyczajach. Z zaciekawieniem wysłuchały opowiadania, pt. ,,Kubuś Puchatek i miodowe drzewo”. Dużym zaskoczeniem dla wszystkich było przybycie do przedszkola misia, który bawił się z nimi, a na koniec poczęstował miodem. Wspólna degustacja miodu oraz zabawa z kochanymi misiami wprawiła przedszkolaków w dobry nastrój.


zdjęcia

W dniach 6 - 10 listopada odbyły się w naszej szkole zawody szachowo - warcabowe dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Suskowoli z okazji Narodowego Święta Niepodległości o nagrodę Dyrektor Szkoły. W turniejach wzięło łącznie udział 62 uczniów, w tym 34 dziewczynki. Po zaciętych bojach w systemie pucharowym najlepszymi szachistami zostali: I miejsce Kryspin Smal - kl. 7, II miejsce Wiktor Jarosiński - kl. 7, III miejsce Kacper Jarosiński - kl. 4 i IV miejsce Wiktoria Abramowicz - kl. 6. W turnieju warcabowym III miejsce zajął Radosław Szewczyk - kl. 5, II miejsce Szymon Gogacz - kl. 5, zaś najlepszą zawodniczką okazała się Łucja Zawadzka z klasy 7.
Wszystkim medalistom i wszystkim grającym życzenia z okazji Święta Niepodległości złożyła Pani Dyrektor, zaznaczając jednocześnie jak ważne jest rozwijanie logicznego myślenia, szczególnie przez szachy czy warcaby. Wszyscy medaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie nagrody. Turniej przygotowali i przeprowadzili nauczyciele - opiekunowie Szkolnego Klubu Gier Logicznych: p. Iwona Sutkowska, p. Jakub Jasek i p. Dariusz Czyżewski.

13 listopada 2017r. uczniowie szkoły uczcili 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Pod kierunkiem wychowawców przygotowali akademię pt.: "Tak rodziła się niepodległa". Oprócz recytacji i pieśni widzowie obejrzeli poloneza w wykonaniu uczniów klas IV i V.

zdjęcia


Z przyjemnością informujemy, że w dniu 09.11 2017 przedszkolny konkurs plastyczny, pt. "Jesienne cudaki" został rozstrzygnięty.
Wszystkie prace były bardzo pomysłowe, dlatego wytypowanie najciekawszej bylo bardzo trudne.
Nagrodzona została praca Ewy Zielińskiej z Publicznego Przedszkola ,oraz Agaty Dziekan z oddziału przedszkolnego
Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie zostały wyróżnione: Franciszek Janas i Piotr Marchewka z Publicznego Przedszkola, Weronika Bąk Wiktor Mróz, Antoni Łuszczak, Ania Zielińska, Klara Mularska z oddziału przedszkolnego

Zwycięzcom konkursu  oraz autorom wyróżnionych prac gratulujemy!!

 

zdjęcia prac


W dniu 7.11.2017r. w MOK odbył się
IV Powiatowy Konkurs Recytacji i Pieśni „11 Listopada w wyobraźni dzieci i młodzieży”. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów. Wszyscy zostali wyróżnieni:
I miejsce – Filip Korycki – kl. III
Sandra Janas – kl. VII
II miejsce – Agata Zielińska – kl. II

Wyróżnienie:  Monika Byszewska – kl. IV
                       Aleksandra Bąk – kl. V

Gratulujemy!


Bal jesienny
Dnia 27 października w  przedszkolu zrobiło się bajecznie. Na specjalne zaproszenie Pani Jesieni, na bal jesienny przybyły do nas  przedszkolaki z oddziału przedszkolnego. Wszystkie dzieci  wcieliły się w role: warzyw, wilka, muchomorów, wiatru, liści, jeża, Króla Jesieni i wiele innych postaci. Muzyka radośnie przygrywała, a dzieci grały na kasztanach, tańczyły z listkiem, zbierały grzyby, świętowały urodziny marchewki i miksowały warzywa. Jesienne pary tańczyły ,,taniec przytulaniec” przy piosence  ,,Jesienna kołysanka”. Wszyscy wzięli udział w zabawach rytmicznych: ,,Pomidorek”, ,,Jeżyk i liście” oraz zabawie tanecznej przy piosence ,,Owocowy blues’’. Uczestnicy balu bawili się doskonale, czego dowodem były piękne uśmiechy na twarzach .

zdjęcia


zdjęcia

 

We wtorek 24 października dzieci z oddziału przedszkolnego przedstawiły inscenizację wiersza J.Brzechwy pt. "Na straganie". Na swój występ zaprosiły panią dyrektor Ewę Pałucką, naszych najmłodszych przedszkolaków oraz uczniów klas I-III wraz z wychowawcami. Dzieci doskonale wcieliły się w role. Wypowiadały swoje kwestie jak prawdziwi aktorzy. Całości występu dopełniła piękna scenografia oraz pomysłowe kostiumy wykonane przez rodziców. Występ małych artystów został nagrodzony gromkimi brawami. Gratulujemy wspaniałego przedstawienia.


22 października zakończyła się akcja i konkurs Empiku TYSIĄC POWODÓW BY CZYTAĆ. Wzięło w niej udział – jak informują organizatorzy – pół tysiąca szkół z całej Polski, w tym nasza szkoła. 26 października poznamy zwycięzców akcji, czyli szkoły, które dostaną po tysiąc książek. Aby wziąć udział w konkursie, należało przygotować pracę konkursową – zdjęcie, na którym uczniowie prezentują scenkę będącą ilustracją wybranej przez siebie książki. Ponadto trzeba było napisać krótką wypowiedź zawierającą uzasadnienie wyboru danej książki oraz opis przygotowań do realizacji sesji zdjęciowej. Potem odbywało się internetowe głosowanie.

Naszą szkołę reprezentowało zdjęcie wykonane przez drużynę z klasy VII. Serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy również WSZYSTKIM, którzy codziennie oddawali głos na naszą szkołę.


W środę 11 października  uczniowie klas II i III udali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Jedlni  na niezwykłe spotkanie z panią Ewą Chotomską – pisarką wierszy i piosenek dla dzieci, słynną Ciotką Klotką z programu telewizyjnego „ Tik – Tak”.  Autorka  opowiedziała najmłodszym o pracy literackiej, zaprezentowała swoje wiersze oraz piosenki. Uczniowie chętnie brali udział w proponowanych  przez pisarkę zabawach i konkursach. Po spotkaniu pani Chotomska chętnie rozmawiała z dziećmi i rozdawała autografy.

 

zdjęcia


W dniu 13 października społeczność naszej szkoły uroczyście obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Tradycyjna akademia to okazja do podziękowań i życzeń dla wszystkich pracowników szkoły. Na wstępie uroczystości p.dyrektor Ewa Pałucka powitała wszystkich zgromadzonych oraz wyraziła wdzięczność i słowa uznania wszystkim zaangażowanym w życie szkoły: nauczycielom i innym pracownikom, uczniom i ich rodzicom. Podziękowała nauczycielom za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym szczególnym zawodzie.  
Następnie obejrzeliśmy akademię przygotowaną przez uczniów naszej szkoły. 

Przygotowali oni krótką inscenizację przedstawiająca scenkę lekcyjną oraz w rytm znanych melodii wyśpiewali miłe słowa o naszej szkole i życzenia dla nauczycieli. W obecności zgromadzonej publiczności obiecali też, że od teraz będą „idealnymi” uczniami na każdej lekcji. Czas pokaże czy uczniowskie obietnice zostaną spełnione. Ponadto, mogliśmy wysłuchać akompaniamentu gitarowego w wykonaniu Miłosza Kazberuka, wokalnych występów Sandry Janas i Amelki Zygmunt, a także wspólnego wykonania znanego przeboju w wersji „Bo my w Suskowoli…” przez wszystkich uczestników. Za pomoc w przygotowaniu akademii i dekoracji dziękujemy uczniom kl. IIa, VI , V oraz ich wychowawcom.

zdjęcia


Uczniowie Publicznego Zespołu Szkół Szkół w Suskowoli, członkowie szkolnego koła Caritas z okazji XVII Dnia Papieskiego przygotowali akademię przypominającą nauczanie papieża Jana Pawła II.

Rodzice, babcie i ciocie, chcąc wesprzeć działalność Szkolnego Koła Caritas przy szkole w Suskowoli upiekły przepyszne ciasta, które wolontariusza koła sprzedawali po każdej Mszy św. przy kościele parafialnym w Suchej.

zdjęcia


zdjęcia

Dzień Chłopaka w klasach IV-VII
Pierwsza w roku szkolnym dyskoteka odbyła się 5 października. Samorząd Uczniowski przygotował różne zadania aby, tak jak co roku, wybrać „Superchłopaka 2017”. Niektóre konkurencje okazały się bardzo trudne ale nasi panowie dzielnie próbowali podjąć wyzwanie. Duży aplauz zgromadzonych wywołało zadanie taneczne, a najtrudniejsze okazało się opowiadanie dowcipu. Chłopcy bardzo dobrze poradzili sobie  z rozpoznaniem po dotyku twarzy koleżanek z klasy, okazało się też, że bardzo dobrze znają kolor oczu dziewczynek ;-). Po zakończeniu zmagań wyłoniono zwycięzcę - Superchłopakiem został Tomek Kobylas z kl. V.
Oprawę muzyczną i doskonałą zabawę pomogli zapewnić koledzy z klas starszych, poczęstunek przygotowali rodzice, więc w doskonałych nastrojach spędziliśmy czas na tańcach i wygibasach.


 

23 czerwca 2017 r. zakończyliśmy akcję zbiórki plastikowych nakrętek dla Kajetana Krygrowskiego, chłopca chorego na padaczkę lekooporną. Zebraliśmy 418 kg nakrętek. Najwięcej zebrała klasa I a (obecna II a) – 91 kg, ale dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, że okazali tak dużo serca, a Kajtkowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

    W tym roku szkolnym nakrętki zbieramy dla Wiktorii Jarosińskiej, dziewczynki, która ma nowotwór złośliwy na nadnerczu  o nazwie neuroblastomia.

NAKRĘĆ SIĘ I POMÓŻ CHOREJ WIKTORII.


  Wybory do Samorządu Szkoły.
W dniu 29.09 odbyły się wybory do Samorządu Szkoły. W tym roku do Rady Samorządu Publicznej Szkoły Podstawowej kandydowali zarówno uczniowie oddziałów gimnazjalnych jak i klas IV-VII. W kampanii wyborczej startowało 15 kandydatów. Przez dwa tygodnie prowadzili aktywne działania i zabiegali o poparcie całej społeczności szkolnej.
W wyniku głosowania wyłoniono następujący skład Rady Samorządu:
Wiktoria Gniwek  (kl. IIIa) –przewodnicząca
Sandra Janas (kl.VII) – zastępca
Członkami SU z ramienia obu kandydatek zostały:
Agata Smolarz (kl.IIIa)
Łucja Zawadzka (kl.VII)

Gratulujemy wszystkim, życzymy owocnej pracy i czekamy na spełnienie bogatych obietnic wyborczych.

SUKCES AGATKI !

Filia nr 16  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu zorganizowała  konkurs plastyczny   pt. „Moje ukochane zwierzątko”, adresowany do dzieci z klas I-III szkół podstawowych z Radomia i powiatu radomskiego. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania książką wśród najmłodszych czytelników, popularyzacja czytelnictwa i bibliotek, zachęcenie dzieci do przyjaźni ze zwierzętami oraz zaprezentowanie twórczych pomysłów dzieci. Uczestnicy malowali portret plastyczny zwierzątka – bohatera literackiego. Na konkurs wpłynęło 442 prace. Jury wysoko oceniło pracę uczennicy naszej szkoły, Agatki Zielińskiej z kl. II i przyznało jej II miejsce.                          
Serdecznie gratulujemy sukcesu!

 

Wykaz wszystkich obowiązujących w roku szkolnym 2017/2018 podręczników znajduje się w zakładce Dokumenty