SZKOŁA PODSTAWOWA.......SZKOŁA PODSTAWOWA......  
           
           
 

Dokumenty

Nauczyciele

Zajęcia pozalekcyjne

Samorząd

Osiągnięcia uczniów

Galeria

Hymn szkoły

Biblioteka

Dla Rodziców

Rekrutacja

Logopeda

Tu znajdziesz pomoc

Archiwum

 

 

 

   

Aktualności

rok szkolny 2017/2018


UWAGA


 


zdjęcia

W dniach 6 - 10 listopada odbyły się w naszej szkole zawody szachowo - warcabowe dla uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Suskowoli z okazji Narodowego Święta Niepodległości o nagrodę Dyrektor Szkoły. W turniejach wzięło łącznie udział 62 uczniów, w tym 34 dziewczynki. Po zaciętych bojach w systemie pucharowym najlepszymi szachistami zostali: I miejsce Kryspin Smal - kl. 7, II miejsce Wiktor Jarosiński - kl. 7, III miejsce Kacper Jarosiński - kl. 4 i IV miejsce Wiktoria Abramowicz - kl. 6. W turnieju warcabowym III miejsce zajął Radosław Szewczyk - kl. 5, II miejsce Szymon Gogacz - kl. 5, zaś najlepszą zawodniczką okazała się Łucja Zawadzka z klasy 7.
Wszystkim medalistom i wszystkim grającym życzenia z okazji Święta Niepodległości złożyła Pani Dyrektor, zaznaczając jednocześnie jak ważne jest rozwijanie logicznego myślenia, szczególnie przez szachy czy warcaby. Wszyscy medaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie nagrody. Turniej przygotowali i przeprowadzili nauczyciele - opiekunowie Szkolnego Klubu Gier Logicznych: p. Iwona Sutkowska, p. Jakub Jasek i p. Dariusz Czyżewski.

13 listopada 2017r. uczniowie szkoły uczcili 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Pod kierunkiem wychowawców przygotowali akademię pt.: "Tak rodziła się niepodległa". Oprócz recytacji i pieśni widzowie obejrzeli poloneza w wykonaniu uczniów klas IV i V.

zdjęcia


Z przyjemnością informujemy, że w dniu 09.11 2017 przedszkolny konkurs plastyczny, pt. "Jesienne cudaki" został rozstrzygnięty.
Wszystkie prace były bardzo pomysłowe, dlatego wytypowanie najciekawszej bylo bardzo trudne.
Nagrodzona została praca Ewy Zielińskiej z Publicznego Przedszkola ,oraz Agaty Dziekan z oddziału przedszkolnego
Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie zostały wyróżnione: Franciszek Janas i Piotr Marchewka z Publicznego Przedszkola, Weronika Bąk Wiktor Mróz, Antoni Luszczak, Ania Zielińska, Klara Mularska z oddziału przedszkolnego

Zwycięzcom konkursu  oraz autorom wyróżnionych prac gratulujemy!!

 

zdjęcia prac


W dniu 7.11.2017r. w MOK odbył się
IV Powiatowy Konkurs Recytacji i Pieśni „11 Listopada w wyobraźni dzieci i młodzieży”. Naszą szkołę reprezentowało 5 uczniów. Wszyscy zostali wyróżnieni:
I miejsce – Filip Korycki – kl. III
Sandra Janas – kl. VII
II miejsce – Agata Zielińska – kl. II

Wyróżnienie:  Monika Byszewska – kl. IV
                       Aleksandra Bąk – kl. V

Gratulujemy!


Bal jesienny
Dnia 27 października w  przedszkolu zrobiło się bajecznie. Na specjalne zaproszenie Pani Jesieni, na bal jesienny przybyły do nas  przedszkolaki z oddziału przedszkolnego. Wszystkie dzieci  wcieliły się w role: warzyw, wilka, muchomorów, wiatru, liści, jeża, Króla Jesieni i wiele innych postaci. Muzyka radośnie przygrywała, a dzieci grały na kasztanach, tańczyły z listkiem, zbierały grzyby, świętowały urodziny marchewki i miksowały warzywa. Jesienne pary tańczyły ,,taniec przytulaniec” przy piosence  ,,Jesienna kołysanka”. Wszyscy wzięli udział w zabawach rytmicznych: ,,Pomidorek”, ,,Jeżyk i liście” oraz zabawie tanecznej przy piosence ,,Owocowy blues’’. Uczestnicy balu bawili się doskonale, czego dowodem były piękne uśmiechy na twarzach .

zdjęcia


zdjęcia

 

We wtorek 24 października dzieci z oddziału przedszkolnego przedstawiły inscenizację wiersza J.Brzechwy pt. "Na straganie". Na swój występ zaprosiły panią dyrektor Ewę Pałucką, naszych najmłodszych przedszkolaków oraz uczniów klas I-III wraz z wychowawcami. Dzieci doskonale wcieliły się w role. Wypowiadały swoje kwestie jak prawdziwi aktorzy. Całości występu dopełniła piękna scenografia oraz pomysłowe kostiumy wykonane przez rodziców. Występ małych artystów został nagrodzony gromkimi brawami. Gratulujemy wspaniałego przedstawienia.


22 października zakończyła się akcja i konkurs Empiku TYSIĄC POWODÓW BY CZYTAĆ. Wzięło w niej udział – jak informują organizatorzy – pół tysiąca szkół z całej Polski, w tym nasza szkoła. 26 października poznamy zwycięzców akcji, czyli szkoły, które dostaną po tysiąc książek. Aby wziąć udział w konkursie, należało przygotować pracę konkursową – zdjęcie, na którym uczniowie prezentują scenkę będącą ilustracją wybranej przez siebie książki. Ponadto trzeba było napisać krótką wypowiedź zawierającą uzasadnienie wyboru danej książki oraz opis przygotowań do realizacji sesji zdjęciowej. Potem odbywało się internetowe głosowanie.

Naszą szkołę reprezentowało zdjęcie wykonane przez drużynę z klasy VII. Serdecznie dziękujemy!

Dziękujemy również WSZYSTKIM, którzy codziennie oddawali głos na naszą szkołę.


W środę 11 października  uczniowie klas II i III udali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Jedlni  na niezwykłe spotkanie z panią Ewą Chotomską – pisarką wierszy i piosenek dla dzieci, słynną Ciotką Klotką z programu telewizyjnego „ Tik – Tak”.  Autorka  opowiedziała najmłodszym o pracy literackiej, zaprezentowała swoje wiersze oraz piosenki. Uczniowie chętnie brali udział w proponowanych  przez pisarkę zabawach i konkursach. Po spotkaniu pani Chotomska chętnie rozmawiała z dziećmi i rozdawała autografy.

 

zdjęcia


W dniu 13 października społeczność naszej szkoły uroczyście obchodziła Dzień Edukacji Narodowej. Tradycyjna akademia to okazja do podziękowań i życzeń dla wszystkich pracowników szkoły. Na wstępie uroczystości p.dyrektor Ewa Pałucka powitała wszystkich zgromadzonych oraz wyraziła wdzięczność i słowa uznania wszystkim zaangażowanym w życie szkoły: nauczycielom i innym pracownikom, uczniom i ich rodzicom. Podziękowała nauczycielom za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym szczególnym zawodzie.  
Następnie obejrzeliśmy akademię przygotowaną przez uczniów naszej szkoły. 

Przygotowali oni krótką inscenizację przedstawiająca scenkę lekcyjną oraz w rytm znanych melodii wyśpiewali miłe słowa o naszej szkole i życzenia dla nauczycieli. W obecności zgromadzonej publiczności obiecali też, że od teraz będą „idealnymi” uczniami na każdej lekcji. Czas pokaże czy uczniowskie obietnice zostaną spełnione. Ponadto, mogliśmy wysłuchać akompaniamentu gitarowego w wykonaniu Miłosza Kazberuka, wokalnych występów Sandry Janas i Amelki Zygmunt, a także wspólnego wykonania znanego przeboju w wersji „Bo my w Suskowoli…” przez wszystkich uczestników. Za pomoc w przygotowaniu akademii i dekoracji dziękujemy uczniom kl. IIa, VI , V oraz ich wychowawcom.

zdjęcia


Uczniowie Publicznego Zespołu Szkół Szkół w Suskowoli, członkowie szkolnego koła Caritas z okazji XVII Dnia Papieskiego przygotowali akademię przypominającą nauczanie papieża Jana Pawła II.

Rodzice, babcie i ciocie, chcąc wesprzeć działalność Szkolnego Koła Caritas przy szkole w Suskowoli upiekły przepyszne ciasta, które wolontariusza koła sprzedawali po każdej Mszy św. przy kościele parafialnym w Suchej.

zdjęcia


zdjęcia

Dzień Chłopaka w klasach IV-VII
Pierwsza w roku szkolnym dyskoteka odbyła się 5 października. Samorząd Uczniowski przygotował różne zadania aby, tak jak co roku, wybrać „Superchłopaka 2017”. Niektóre konkurencje okazały się bardzo trudne ale nasi panowie dzielnie próbowali podjąć wyzwanie. Duży aplauz zgromadzonych wywołało zadanie taneczne, a najtrudniejsze okazało się opowiadanie dowcipu. Chłopcy bardzo dobrze poradzili sobie  z rozpoznaniem po dotyku twarzy koleżanek z klasy, okazało się też, że bardzo dobrze znają kolor oczu dziewczynek ;-). Po zakończeniu zmagań wyłoniono zwycięzcę - Superchłopakiem został Tomek Kobylas z kl. V.
Oprawę muzyczną i doskonałą zabawę pomogli zapewnić koledzy z klas starszych, poczęstunek przygotowali rodzice, więc w doskonałych nastrojach spędziliśmy czas na tańcach i wygibasach.


 

23 czerwca 2017 r. zakończyliśmy akcję zbiórki plastikowych nakrętek dla Kajetana Krygrowskiego, chłopca chorego na padaczkę lekooporną. Zebraliśmy 418 kg nakrętek. Najwięcej zebrała klasa I a (obecna II a) – 91 kg, ale dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, że okazali tak dużo serca, a Kajtkowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

    W tym roku szkolnym nakrętki zbieramy dla Wiktorii Jarosińskiej, dziewczynki, która ma nowotwór złośliwy na nadnerczu  o nazwie neuroblastomia.

NAKRĘĆ SIĘ I POMÓŻ CHOREJ WIKTORII.


  Wybory do Samorządu Szkoły.
W dniu 29.09 odbyły się wybory do Samorządu Szkoły. W tym roku do Rady Samorządu Publicznej Szkoły Podstawowej kandydowali zarówno uczniowie oddziałów gimnazjalnych jak i klas IV-VII. W kampanii wyborczej startowało 15 kandydatów. Przez dwa tygodnie prowadzili aktywne działania i zabiegali o poparcie całej społeczności szkolnej.
W wyniku głosowania wyłoniono następujący skład Rady Samorządu:
Wiktoria Gniwek  (kl. IIIa) –przewodnicząca
Sandra Janas (kl.VII) – zastępca
Członkami SU z ramienia obu kandydatek zostały:
Agata Smolarz (kl.IIIa)
Łucja Zawadzka (kl.VII)

Gratulujemy wszystkim, życzymy owocnej pracy i czekamy na spełnienie bogatych obietnic wyborczych.

SUKCES AGATKI !

Filia nr 16  Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radomiu zorganizowała  konkurs plastyczny   pt. „Moje ukochane zwierzątko”, adresowany do dzieci z klas I-III szkół podstawowych z Radomia i powiatu radomskiego. Celem konkursu było rozbudzenie zainteresowania książką wśród najmłodszych czytelników, popularyzacja czytelnictwa i bibliotek, zachęcenie dzieci do przyjaźni ze zwierzętami oraz zaprezentowanie twórczych pomysłów dzieci. Uczestnicy malowali portret plastyczny zwierzątka – bohatera literackiego. Na konkurs wpłynęło 442 prace. Jury wysoko oceniło pracę uczennicy naszej szkoły, Agatki Zielińskiej z kl. II i przyznało jej II miejsce.                          
Serdecznie gratulujemy sukcesu!

 

Wykaz wszystkich obowiązujących w roku szkolnym 2017/2018 podręczników znajduje się w zakładce Dokumenty