SZKOŁA PODSTAWOWA.......SZKOŁA PODSTAWOWA......

Powrót

Nauczyciele

Samorząd

Plan lekcji

Osiągnięcia uczniów

Galeria

Hymn szkoły

Biblioteka

Dla Rodziców

Rekrutacja

Logopeda

Tu znajdziesz pomoc

Archiwum

Aktualności

rok szkolny 2019/20208.11.2019 r. nasza szkoła włączyła  się w ogólnopolską akcję "Szkoła do hymnu" i wraz z tysiącami innych szkół w całej Polsce o godz. 1111 odśpiewaliśmy 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego". W ten uroczysty sposób rozpoczęła się tegoroczna akademia poświęcona 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. 

Kiedy żołnierze szli na bój, towarzyszyły im pieśni, piosenki i wiersze, powstające w okopach, na froncie, w marszu.  Pozwalały one przetrwać trudne chwile walki, dodawały otuchy, rozweselały. W ten dzień uczniowie naszej szkoły udowodnili, że ich nie zapomnieli, a wspólne śpiewanie to hołd, jaki złożyliśmy tym, którzy w trudzie i poświęceniu wywalczyli nam przed laty wymarzoną niepodległość. Na naszej scenie zaprezentowały się przedszkolaki i uczniowie wszystkich klas szkoły, którzy wraz z wychowawcami i nauczycielami przygotowali i zaśpiewali różne utwory. Były to piękne i wzruszające chwile. 

Zobacz więcej  


W dniu 7.11.2019 r. reprezentacja dziewcząt starszych oraz chłopców młodszych wzięła udział w finale międzygminnym unihokeja w ramach XXII Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS, które odbyły się w szkole w czarnej. W dwumeczach  z reprezentacjami ze szkoły w Czarnej nasze zespoły okazały się słabsze i nie wywalczyły awansu do finałów powiatowych. Uczniowie obiecują lepsze wyniki w unihokeju w przyszłym roku szkolnym.


 


29.10.2019 r. to długo oczekiwany dzień dla naszych pierwszoklasistów. Podczas popołudniowej uroczystości przekonali oni zaproszonych gości i licznie zgromadzonych najbliższych, że są gotowi zdać egzamin na ucznia. Swoją wiedzę o Ojczyźnie, szkole i bezpiecznym zachowaniu zaprezentowali podczas programu artystycznego, który bardzo się wszystkim podobał. Na sztandar szkoły ślubowali, że będą dbać o jej dobre imię, a nauką i zachowaniem będą sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Pani Dyrektor wielkim ołówkiem dokonała pasowania na uczniów, a na pamiątkę wręczyła dzieciom piękne dyplomy. Nie zabrakło też drobnych upominków. Rodzice przygotowali dla wszystkich obecnych na uroczystości słodki poczęstunek. Uwieńczeniem wieczoru była degustacja przepięknego i pysznego tortu.

Zobacz jeszcze kilka zdjęć 


W dniu 29 listopada br reprezentacja dziewcząt PSP w Suskowoli, w składzie Amelia Kozłowska, Klara Golisz oraz Maria Jurek, uczestniczyły w finałach międzypowiatowych w badmintonie w kategorii dziewczęta starsze. W silnie obsadzonym turnieju w PSP nr 6 w Radomiu nasze dziewczęta zajęły III miejsce. Opiekunem zespołu był p. Dariusz Czyżewski


Szkoła w Suskowoli pamięta

                Nasza szkoła włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”

Opiekunowie i członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu i Koła Caritas zorganizowali wyjście na cmentarz parafialny do Suchej. Młodzież z kl. VI i VII uporządkowała groby żołnierzy AK oraz zapaliła znicze na grobach osób zasłużonych dla naszej społeczności lokalnej.

Dziękujemy p. Annie Marek za podarowanie świeć.

Na lekcjach wychowawczych odbyły się pogadanki mające na celu przypomnienie tych postaci.

 

zdjęcia 


„Kopciuszek”

w wykonaniu Amatorskiego Teatru „Maska”

W piątek 25. X. 2019 r. w Sali teatralnej naszej szkoły odbył się spektakl pt. „Kopciuszek”. Członkowie grupy teatralnej pod kierunkiem p. Beaty Bartkiewicz przygotowali 35 minutowe przedstawienie, które zachwyciło widzów nie tylko grą aktorską, ale także wzruszającymi piosenkami w wykonaniu Aleksandry Bąk – uczennicy kl. VII i pięknymi kostiumami. Warto wspomnieć, że na scenie zadebiutowało z sukcesem 5 uczennic z klasy II. 

W głównych rolach wystąpili:

Kopciuszek - Anielka – Aleksandra Bąk

Książe, Ryszard – Wojciech Patyna

Wdowa – Lukrecja – Monika Byszewska

Przedstawienie obejrzało ponad 140 widzów z przedszkola, oddziału przedszkolnego i najmłodszych klas szkoły podstawowej. 

Była to wspaniała lekcja, która pozwoliła poczuć małym widzom atmosferę teatru i choć na chwilę wstąpić do magicznego świata baśni.

Zobacz fragment przedstawienia 


 

IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 4.10.2019 r. odbył się w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. 

           W całej szkole uczniowie rozwiązywali zagadki matematyczne, rebusy i łamigłówki związane z tabliczką mnożenia. Osoby chętne mogły poddać się egzaminowi i uzyskać certyfikat eksperta tabliczki mnożenia.

            Odbył się również konkurs na piosenkę i wiersz  o tabliczce mnożenia. Uczniowie bawili się świetnie.

Zobacz jeszcze kilka zdjęć 


Poznajemy przyrodę Kozienickiego Parku Krajobrazowego

7.10.2019 r. uczniowie  z klas I-III poznawali przyrodę Kozienickiego Parku Krajobrazowego. Uczestniczyli w lekcji muzealnej w Izbie Dydaktycznej w Augustowie, gdzie mieli okazję obejrzeć eksponaty zwierząt występujących w naszej okolicy i posłuchać ich odgłosów. Obejrzeli film animowany pt. "Dzik Ryjo" i sprawdzili jak daleko potrafią skoczyć. Ćwiczyli segregację śmieci. Podczas spaceru do Królewskich Źródeł, obserwowali zmiany zachodzące w przyrodzie jesienią, poznawali warstwową budowę lasu. Bardzo uważnie śledzili wszystko podczas spaceru. Zauważyli nawet mysz polną i wygrzewające się na słońcu zaskrońce. Do szkoły wrócili zmęczeni, ale pełni wrażeń.


RECYTATORZY

W konkursie recytatorskim „W hołdzie polskim poetkom”, zorganizowanym przez PSP nr 2 w Pionkach, I miejsce w kategorii kl. IV-VI zajął Filip Korycki (kl. V). Wspaniale zaprezentowała się również Maja Wieczorek (kl. V) i została wyróżniona. Cieszymy się i gratulujemy!

Opiekunem uczniów była p. Agnieszka Olejarz

 

Lepsza szkoła

Uczniowie kl. IV-VIII naszej szkoły uczestniczą w Ogólnopolskim Projekcie "Lepsza szkoła" z języka polskiego i matematyki.

Pozwala to porównać poziom nauczania w naszej szkole z placówkami powiatu, województwa i kraju.


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

2.09.2019 r. o godz. 900 pani Dyrektor Ewa Pałucka zainaugurowała rok szkolny 2019/2020.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztu sztandarowego oraz krótkim montażem słowno-muzycznym poświęconym 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Pani Dyrektor zapoznała rodziców i uczniów z listem Ministra Edukacji Narodowej oraz organizacją pracy w nowym roku szkolnym. Przedstawiła również n-li i wychowawców. Życzyła uczniom i nauczycielom sukcesów oraz przyjemnej atmosfery w pracy.

Następnie uczniowie udali się na spotkania z wychowawcami klas.