PRZEDSZKOLE.......PRZEDSZKOLE......PRZEDSZKOLE......  
           
           
 

Powrót

 

   

AKTUALNOŚĆI 2017/2018

 


UWAGA

Dyrektor Publicznego Zespołu Szkół w Suskowoli informuje, iż dnia 27 sierpnia 2018r.
o godzinie 16.00 w Publicznym Przedszkolu w Suskowoli odbędzie się spotkanie rodziców dzieci przyjętych do przedszkola na rok szkolny 2018/2019.


 


zdjęcia

Wycieczka do Magicznych Ogrodów 
Magiczne Ogrody to jedyny park tematyczny w Polsce, zbudowany w oparciu o oryginalną historię, opowiadającą o odwiecznej walce dobra ze złem. 14 czerwca postaci zamieszkujące park wprowadziły młodszych i starszych przedszkolaków w baśniowy świat. Dzieci poznając  losy magów Zorana i Araga, poznały też świat wartości i emocji. Przy  bramie wejściowej do ogrodu spotkały się z najstarszym mieszkańcem - Skrzatem Kronikarzem, a potem z wieloma innymi baśniowymi stworzeniami. Podczas wędrówki po kolejnych krainach odwiedziły Kransoludzki Gród, Zamek Wróżek, Mroczysko oraz inne tajemnicze miejsca. Podróżowały kolejką przez baśniowy świat. Magiczne Ogrody to też piękny ogród - pełen pachnących kwiatów, setek gatunków drzew i krzewów oraz szumiących strumieni. Pośród pięknej zieleni przedszkolaki chętnie  korzystały z wielu ciekawych  atrakcji. Najmłodsi mieli możliwość zmierzenia się z wyzwaniami, pokonywaniem lęków i słabości oraz szansę doświadczyć zwycięstw. Chwile spędzone w Magicznych Ogrodach na długo pozostaną we wspomnieniach dzieci. 

Przedszkolaki przyłączyły się do ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam". Wysłuchały opowieści o samochodziku Franku i rozmawiały o jego przygodach.

zdjęcia


 

zdjęcia

Dzień Rodziny  - pod takim hasłem 7 czerwca 2018 r. w Publicznym Zespole Szkół w Suskowoli młodsze i starsze przedszkolaki przygotowały program artystyczny dla Mamy i Taty. Uroczystość uświetnili zaproszeni goście: wójt gminy Pionki - p. Mirosław Ziółek, kierownik  GZOiW w Pionkach  - p. Małgorzata Warchoł oraz  Inspektor do spraw kadr  - p. Katarzyna Konopska. Pani Dyrektor z wielką radością powitała gości, a następnie złożyła wszystkim Mamom i Tatom najserdeczniejsze życzenia. Dzieci pamiętając o ich ważnym święcie przedstawiły ,,Bajkę z życzeniami". Wcielając się w bajkowe postacie podziękowały im za trud wychowania oraz wyraziły słowa wdzięczności i miłości za ich troskę. Słowem i piosenką życzyły radości, uśmiechu, dobrego zdrowia, spełnienia marzeń oraz aby szczęście i sukces towarzyszyły im w życiu nieustannie. Dopełnieniem życzeń były piękne laurki dla gości oraz kochanych rodziców. Wszystkie przedszkolaki otrzymały od zaproszonych gości zabawkowy upominek. Pani Dyrektor podziękowała rodzicom za współpracę, a następnie poczęstowała małych aktorów cukierkami. Na zakończenie była słodka niespodzianka przygotowana przez rodzicow. Pozostały pamiątkowe zdjęcia i miłe wspomnienia. 

 

zdjęcia

1 czerwca (piątek) w PZS w Suskowoli odbył się festyn sportowo - profilaktyczny, będący, między innymi, efektem pracy zespołu uczniów klas drugich gimnazjum w ramach projektu gimnazjalnego pt."Jak zorganizować szkolne igrzyska sportowe". Cała impreza rozpoczęła się o godzinie 9.00 turniejem piłki nożnej dla klas gimnazjalnych i klas IV-VII PSP. Od godziny 10.00 gościliśmy przedszkolaków wraz z rodzicami. Przez cały czas trwania festynu można było czestować się przysmakami w kawiarence oraz z grilla. W programie festynu znalazły się również: malowanie twarzy dla chętnych uczniów, wybory najlepiej przebranego kibica reprezentacji Polski, gry i zabawy z wykorzystaniem magicznego dywanu, dyskoteka na świeżym powietrzu. Działał również punkt profilaktyczny na temat szkodliwości palenia tytoniu. Po zakończeniu turnieju pilki nożnej zawodnicy otrzymali medale i puchary, a wszyscy uczniowie słodkie podarunki.

Bezpieczny przedszkolak- spotkanie z policjantem 
 
Dnia 28 maja 2018 r. przedszkolaki  wzięły udział w spotkaniu z policjantem z Komisariatu Policji w Pionkach. Dzieci poznały pracę policjanta i charakterystyczne cechy munduru policyjnego. Dowiedziły się, jaką rolę i zadania pełni policja w ruchu drogowym oraz w jakich sytuacjach należy się do niej zgłosić. Przyjrzały się elementom radiowozu. Policjant omówił również istotne zagadnienia związane z bezpieczeństwem, które dotyczyły poruszania się po drogach i podróżowania autem. Przypomniał dzieciom numery alarmowe i zasady korzystania z nich. Na koniec spotkania przedszkolaki otrzymały plan lekcji, który niebawem wykorzystają w szkole. 
 
zdjęcia

zdjęcia

Sukces Malwinki, Alicji i Klary w IV Festiwalu Piosenki przedszkolnej 
W środę 23 maja 2018 r. odbył się IV Festiwal Piosenki przedszkolnej zorganizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach. Wzięło w nim udział 8 przedszkoli oraz 2 szkoły podstawowe z powiatu radomskiego. W zmaganiach konkursowych brało udział: 3 solistów, 5 duetów oraz 8 zespołów - razem 74 przedszkolaków. Naszą szkołę reprezentowały trzy dziewczynki. W kategorii solista - Malwinka Dziewit z Publicznego Przedszkola w Suskowoli zajęła II miejsce, przygotowywana pod kierunkiem p. Alicji Tęczy. W kategorii duet- Klara Mularska i Alicja Patyna zajęły I miejsce. Wykonawców przygotowywała
p. Dorota Jasiuk. Gratulujemy i życzymy dziewczynkom dalszych sukcesów.

16 maja 2018 r. na plac szkolny zajechał oczekiwany przez przedszkolaków i uczniów klas I - III wóz strażacki. Dzieci miały okazję dowiedzieć się od prawdziwego strażaka na czym polega jego praca,, utrwaliły numery alarmowe i przypomniały sytuacje, kiedy można skorzystać z pomocy strażaków. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem obejrzały wyposażenie wozu strażackiego, mogły też wejść do środka. Zobaczyły ubranie strażaka jadącego na akcję i oczywiście mogły przymierzyć hełm. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja sprzętu ratowniczego i gaśniczego. Wszyscy chcieli być unieruchomieni na desce ratowniczej i gasić "pożar" prawdziwym wężem.

zdjęcia


zdjęcia

W ramach akcji ,,Cała Polska Czyta Dzieciom"  gościliśmy w przedszkolu mamę Oli, p. Dominikę Rzeszut, która przeczytała książkę pt. ,,Franklin boi się burzy". Wiele dzieci, zwłaszcza najmłodszych, odczuwa lęk przed burzą, więc w  jego oswajaniu pomocne są książki edukacyjne. Przeczytana książka o żółwiu Franklinie w przystępny sposób wyjaśniała dzieciom, skąd biorą się takie zjawiska atmosferyczne, jak pioruny, grzmoty lub tęcza. Dziękujemy pani Dominice za poświęcenie dzieciom swojego czasu oraz przygotowanie wielu niespodzianek.

Dnia 15 maja 2018r . przedszkolaki obejrzały spektakl teatralny pt. ‘’Ach, ta Pippi’’ wystawiony na scenie  CAL w Pionkach przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy bohaterów : Pippi, siłacza Adolfa, wesołych policjantów, chuligana Labana i śmiesznych złodziejaszków. Szczególnie dużo sympatii budziła postać rudowłosej dziewczynki z mnóstwem pomysłów na zabawę i ogromną fantazją. Przykład Pippi uczy nas, że czyjaś odmienność nie powinna oznaczać wykluczenia oraz, że każdy człowiek zasługuje na szacunek. Dzieci mogły przekonać się, jak ważna jest odwaga, tolerancja, prawdziwa przyjaźń i dlaczego warto być dobrym dla zwierząt. To był bardzo udany spektakl, dzieci wróciły do przedszkola pełne wrażeń.

zdjęcia


zdjęcia

Spotkanie z ratownikiem medycznym

  W dniu 23 kwietnia przedszkolaki spotkały się z ratownikiem medycznym, który wyjaśnił im na czym polega jego praca oraz przeprowadził zajęcia z zakresu udzielania pomocy przedmedycznej. Dzieci utrwaliły numery alarmowe służb ratowniczych, dowiedziały się jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorem pogotowia ratunkowego i ćwiczyły na fantomie. Obserwowały w jaki sposób prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Miały możliwość bandażowania kończyn. Zdobyta wiedza  i praktyczne ćwiczenia sprawiły, że przedszkolaki poczuły się ,,małymi ratownikami’’.


 

Dzień Ziemi obchodziliśmy 20 kwietnia 2018r. Dzieci poprzez praktyczne ćwiczenia dowiedziały się jak należy dbać o środowisko, w którym żyją. Pobyt na świeżym powietrzu połączony był z obserwacją środowiska naturalnego z wykorzystaniem lupy. Przedszkolaki oglądały drzewa, rośliny, ziemię i żyjące tam zwierzęta. Porządkowały plac przedszkolny – z pomocą nauczyciela segregowały śmieci ze względu na tworzywo, z jakiego zostały wykonane. Założyły hodowlę roślin na różnych podłożach. W ramach recyklingu wykonały kwitnące drzewo z surowców wtórnych.

zdjęcia

Warsztaty mydlane
Dnia 16 kwietnia przedszkolaki zdobyły wiele doświadczeń podczas warsztatów produkcji mydeł glicerynowych przeprowadzonych przez panie z Fabryki Mydeł w Radomiu. Każde dziecko własnoręcznie i według własnej wyobraźni wykonało dwa naturalne mydła glicerynowe o wybranym kształcie, zapachu i kolorze. Serdecznie dziękujemy za ciekawe i pouczające warsztaty. Dzięcięca twórczość z dzisiejszych warsztatów: 

Przedszkolaki odwiedziły gospodarstwo wiejskie w Suskowoli. Pan J. Miękus zaprezentował  dzieciom maszyny rolnicze i opowiedział o pracach w gospodarstwie  oraz w polu, jakie można wykonać określoną maszyną. Szczególnie skupił uwagę przedszkolaków na ciągniku- omawiał jego wygląd i części  składowe. Zaprosił dzieci do pomieszczeń dla zwierząt gospodarskich, aby obejrzały zwierzęta dorosłe i młode. Rozmawiał z przedszkolakami  na temat ich hodowli. Dziękujemy tacie Julki za ciekawe współprowadzenie zajęć dla przedszkolaków w  ramach realizowanego w bieżącym tygodniu kręgu tematycznego pt. ,, Na wsi zawsze jest wesoło, tyle pól i zwierząt wkoło".

zdjęcia


zdjęcia

Zabawy badawcze
W środę przedszkolaki uczestniczyły w zabawach badawczych, z których dowiedziały się z czego składa się jajko i co oznacza powiedzenie "rosnąć jak na drożdżach".
Rozbiliśmy jajko surowe i gotowane. Dzieci oglądały ich zawartość, nazywały części składowe, porównywały wygląd i konsystencję, a potem malowały jajka. Po wielkim malowaniu nauczycielka pokazała dzieciom drożdże, wytłumaczyła że są to grzyby jadalne, które w odpowiednich warunkach rosną i zaproponowała eksperyment - przygotowanie rozczynu drożdżowego. Przedszkolaki badały spoistość, miękkość, zapach oraz obserwowały rosnące ciasto drożdżowe. Porównywały do stanu z wcześniejszych obserwacji i wymieniały uwagi. Odbyła się też degustacja jednego z tradycyjnych ciast - wielkanocnej babki.


Wiosenne talenty 
   Dnia 23.03.2018 r. przedszkolaki wzięły udział w występach pt. ,,Wiosenne Talenty'' zorganizowanych w szkole z okazji Dnia Wiosny. Aby wesoło wkroczyć w nową porę roku przedszkolaki i dzieci z klas I-III pięknie wykonały recytację lub piosenkę.  

 

 

zdjęcia


zdjęcia

Wielkanocne palmy - zajęcia warsztatowe w przedszkolu 
 
      Stało się już piękną tradycją związaną ze Świętami Wielkanocy, iż dzieci wspólnie z rodzicami wykonują palmy wielkanocne na Niedzielę Palmową. Wszyscy pracowali w skupieniu i z wielkim zaangażowaniem. Niepowtarzalne palmy, jakie powstały, dzieci zabrały do domu. Wychowawczyni życzyła zgromadzonym zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych. Serdecznie dziękujemy rodzicom za udział w warsztatach. 

Walentynki
13 lutego 2018 r. był dla przedszkolaków dniem okazywania swoich emocji i uczuć podczas zabaw walentynkowych z kolegami i koleżankami. Dzieci uczestniczyły w tematycznych zabawach ruchowych, dydaktycznych i plastycznych, w których dominowało serce – symbol miłości i dobroci.   Rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek. Na koniec wykonały walentynkę dla ukochanych osób w rodzinie.

zdjęcia


zdjęcia

Przedszkolaki na balu karnawałowym 2018 r.

Karnawał to czas balów, na których wszyscy bawią się wspaniale. Zgodnie z tą tradycją w Tłusty Czwartek- 8 lutego odbył się bal karnawałowy, na którym bawiły się wszystkie przedszkolaki naszej szkoły.
Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, biedronki, strażaków, piratów, Batmana, Spidermana… i wiele innych wyjątkowych postaci! Rozpoznanie dzieci było bardzo trudne.  Przedszkolaki z wielką ochotą tańczyły przy rytmach różnorodnej muzyki, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach. Pod koniec uroczystości wybrano króla i królową balu. Z oddziału przedszkolnego zostali nimi Wojtek Dziedzic                            i Zuzia Tarnowska. Natomiast z oddziału 3,4,5- latków: Tomek Czerski i Lena Cieślik. Dzięki zaangażowaniu rodziców  dla każdego dziecka był słodki pączek. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, przedszkolaki z żalem opuszczały salę zabaw.
Dziękujemy dzieciom za wyśmienitą zabawę, a rodzicom obu oddziałów za przygotowanie pięknych strojów karnawałowych.


Wizyta przedszkolaków w sklepie spożywczym 

We wtorek dzieci wybrały się do pobliskiego sklepu spożywczego w Suskowoli w związku z realizacją kręgu tematycznego: ,,Do sklepów wyruszamy, gdy zakupy zrobić mamy”. Celem wyjścia było poznanie wyposażenia sklepu, asortymentu, obserwacja pracy sprzedawcy oraz zakupienie kilku produktów na zajęcia kulinarne, podczas których odbyło się wielkie pieczenie gofrów i naleśników. Przedszkolaki chętnie dodawały i mieszały składniki. Następnie, kiedy gofrownice  i patelnia były odpowiednio nagrzane przystąpiliśmy do pieczenia. Podsumowaniem zajęć była degustacja wypieków.  

zdjęcia


 

zdjęcia

Dzień Babci i Dziadka 
Dziadkowie to wielki skarb dla wnucząt. W podzięce za ich wielkie serce, dobroć i cierpliwość, dnia 1 lutego 2018 r. przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny z okazji Święta Babci i Dziadka. Wychowawczyni witała ciepłymi słowami szanownych gości. Pani Dyrektor Ewa Pałucka, składała serdeczne życzenia. Mali artyści z dużym zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W oczach niektórych gości, można było dostrzec łzę wzruszenia. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Spotkanie przebiegało w serdecznej atmosferze. Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich upominkami. Dopełnieniem  był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. To był dzień pełen radości i wzruszenia!

W naszej szkole, jak co roku, odbył się koncert kolęd i pastorałek. Uczniowie przedszkola i  szkoły podstawowej zaprezentowali piękne kolędy i pastorałki, by przypomnieć atmosferę i nastrój tych najpiękniejszych  świąt. Usłyszeliśmy te bardziej znane i powszechnie śpiewane kolędy, ale także zupełnie nowe piosenki o tematyce świątecznej. Wszyscy uczestnicy koncertu otrzymali słodkie upominki. Składamy serdeczne podziękowania rodzicom za pomoc w przygotowanie dzieci do występu  i liczną obecność na uroczystości.

 

 

zdjęcia


 

22 grudnia uczniowie szkoły podstawowej, klas gimnazjalnych i przedszkola wprowadzili nas w świąteczną atmosferę prezentując Jasełka. Program w ogromnym skupieniu obejrzeli rodzice, nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły. Widzów zachwyciły dekoracje, kostiumy oraz talenty wokalne i aktorskie. Serdecznie dziękujemy.

kilka zdjęć


Warsztaty bożonarodzeniowe
Okres przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia to okazja do wzmacniania więzi rodzinnych oraz zachęcania rodziców do współpracy z przedszkolem. Dnia 19 grudnia   odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe, na które dzieci zaprosiły panią Dyrektor – Ewę Pałucką oraz rodziców. Na początku  spotkania świątecznego zaprezentowały przedstawienie jasełkowe pt. ,,Powitajmy Maleńkiego”, doskonale wcielając się w rolę. Piękna scenografia oraz przygotowane przez rodziców kostiumy, dopełniły wspaniały występ, który nagrodzono gromkimi brawami.
Pani Dyrektor złożyła życzenia świąteczne  oraz rozpoczęła wspólne dzielenie się opłatkiem. Następnie dzieci wraz  z rodzicami przystąpiły do wykonania karty świątecznej. Podczas tworzenia prac wykazywali się  niezwykłą pomysłowością. Przedszkolaki z dumą prezentowały swoje dzieła.

Wszystkim rodzicom, którzy wzięli udział w warsztatach serdecznie dziękujemy za poświęcony czas oraz fantastyczne pomysły na kartę  świąteczną

zdjęcia z warsztatów

zdjęcia z jasełek


zdjęcia

Dnia 12 grudnia 2017r. przedszkolaki obejrzały spektakl wystawiony na scenie  CAL w Pionkach przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu pt. ‘’Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka’’. Była to nowa wersja znanej dzieciom bajki o Smoku Wawelskim.

Smok wyrusza na tajemniczą wyprawę, pełną przygód i niebezpieczeństw . Na domiar złego, w ślad za nim podąża podejrzany i wścibski szpieg z Krainy Deszczowców, który za wszelką cenę pragnie, aby wyprawa nie osiągnęła zamierzonego celu.

Spektakl pokazał dzieciom, że pomagając sobie wzajemnie i kierując się dobrym sercem, można przezwyciężyć nawet największe przeszkody.

Barwne kostiumy, piękna oprawa muzyczna oraz bogata scenografia podobały się wszystkim przedszkolakom.


8 grudnia wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zorganizowali zabawę mikołajkową dla przedszkolaków i dzieci z klas 0 - III szkoły podstawowej. Podczas zabawy wolontariusze wspólnie z dziećmi brali udział w licznych zabawach, konkursach oraz zdjęciach ze świętym Mikołajem. Na zakończenie zabawy wszystkie dzieci zostały obdarowane słodkimi upominkami.

zdjęcia


zdjęcia

6 grudnia to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni w roku. Mikołaj odwiedził dzieci  w przedszkolu oraz w oddziale przedszkolnym. Przedszkolaki przygotowywały się do tej wizyty bardzo starannie.  Z wielkim zaangażowaniem ubrały choinkę. Wykonały wiele prac plastycznych, które Mikołaj obejrzał z ogromnym zaciekawieniem. Zaśpiewały przygotowane piosenki oraz zatańczyły  z oczekiwanym gościem. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać  z przedszkolakami. Zdjęcia zrobione z Mikołajem będą wspaniałą pamiątką tego emocjonującego spotkania.


Wycieczka do Wytwórni Ozdób Choinkowych
Dnia 27 listopada 2017r. przedszkolaki z Publicznego Przedszkola i oddziału przedszkolnego wyjechały na wycieczkę do Wytwórni Ozdób Choinkowych ,,Damix” w Radomiu. Dzieci zobaczyły, jak z kawałka rurki szklanej wydmuchiwane są bombki o różnych kształtach. Obejrzały posrebrzane szklane bombki, przygotowane do dekoracji. Następnie Panie pokazały dzieciom wiele wzorów i możliwości zdobienia ozdób choinkowych. W prezencie od producenta przedszkolaki otrzymały bombki szklane, które ozdobią wzorami według własnego pomysłu i zawieszą  na choince w przedszkolu. Ta wizyta wprowadziła wszystkich w świąteczny klimat.

zdjęcia


zdjęcia

W dniu 24 listopada w Publicznym Przedszkolu w Suskowoli odbył się Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem. Zaproszone do nas przedszkolaki z oddziału przedszkolnego, także przyniosły swoich ulubieńców. Dzieci obejrzały, krótki film przyrodniczy o gatunkach niedźwiedzi i ich zwyczajach. Z zaciekawieniem wysłuchały opowiadania, pt. ,,Kubuś Puchatek i miodowe drzewo”. Dużym zaskoczeniem dla wszystkich było przybycie do przedszkola misia, który bawił się z nimi, a na koniec poczęstował miodem. Wspólna degustacja miodu oraz zabawa z kochanymi misiami wprawiła przedszkolaków w dobry nastrój.


Dnia 13 listopada 2017 r. przedszkolaki świętowały 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Wzięły udział w przygotowanej przez uczniów szkoły akademii pt. ,,Tak zrodziła się niepodległa”. Oprócz recytacji i pieśni mali widzowie obejrzeli poloneza w wykonaniu uczniów klas IV i  V.

zdjęcia w galerii szkoły


Z przyjemnością informujemy, że w dniu 09.11 2017 przedszkolny konkurs plastyczny, pt. "Jesienne cudaki" został rozstrzygnięty.
Wszystkie prace były bardzo pomysłowe, dlatego wytypowanie najciekawszej było bardzo trudne.
Nagrodzona została praca Ewy Zielińskiej z Publicznego Przedszkola oraz Agaty Dziekan z oddziału przedszkolnego.
Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie zostały wyróżnione: Franciszek Janas i Piotr Marchewka z Publicznego Przedszkola, Weronika Bąk, Wiktor Mróz, Antoni Łuszczak, Ania Zielińska, Klara Mularska z oddziału przedszkolnego.
Zwycięzcom konkursu  oraz autorom wyróżnionych prac gratulujemy!!

zwycięzcy i ich prace


Bal jesienny

Dnia 27 października w naszym przedszkolu zrobiło się bajecznie. Na specjalne zaproszenie Pani Jesieni, na bal przybyły wszystkie przedszkolaki, które wcieliły się w role: warzyw, wilka, muchomorów, wiatru, liści, jeża, Króla Jesieni i wiele innych postaci. Muzyka radośnie przygrywała, a dzieci grały na kasztanach, tańczyły z listkiem, zbierały grzyby, świętowały urodziny marchewki i miksowały warzywa. Jesienne pary tańczyły ,, taniec przytulaniec ” przy piosence ,, Jesienna kołysanka”. Wszyscy wzięli udział w zabawach rytmicznych: ,,Pomidorek”, ,,Jeżyk i liście” oraz zabawie tanecznej przy piosence ,,Owocowy blues’’. Uczestnicy balu bawili się doskonale, czego dowodem były piękne uśmiechy na twarzach .

zdjęcia


zdjęcia

Dzień Warzyw

We wtorek odbył się w przedszkolu Dzień Warzyw. Dzieci wiedzą, że warzywa należy spożywać codziennie, dlatego że są bardzo smaczne i zdrowe. Przekonały się o tym, w trakcie degustacji soku pomidorowego oraz warzyw, połączonej z konkursem ,,Jakie to warzywo?”, podczas którego przedszkolaki rozpoznawały warzywa po zapachu i smaku. Następnie wykonały z nich piękne zwierzęta, pojazdy i inne ciekawe postacie. W tym dniu wybraliśmy się do szkoły na inscenizację wiersza Jana Brzechwy ,,Na straganie” w wykonaniu dzieci oddziału przedszkolnego, przygotowaną przez p. D. Jasiuk. Najmłodszym widzom przedstawienie bardzo się podobało.  W obchody Dnia Owoców i Dnia Warzyw w przedszkolu aktywnie zaangażowali się rodzice, dostarczając warzywa i owoce, za co serdecznie dziękujemy.


Dzień Owoców
W przedszkolu dnia 06.10.2017 r. zrobiło się owocowo. Dzieci wielozmysłowo poznawały walory odżywcze wybranych owoców. Pomysły, jakie mieli  na różne formy ich spożywania, to: gąsienica, jeż, delfinki, szaszłyk oraz koktajl owocowy.  Zajęcia kulinarne, podczas których wykonały koktajl owocowy z przyniesionych owoców oraz truskawek z naszego ogródka, podobały się wszystkim naszym kucharzom.

zdjęcia


zdjęcia

Dzień Głośnego Czytania
W dniu 29 września 2017 r. przedszkolaki poznawały dary jesieni, nazywały barwy jesiennych liści i liczyły je. Następnie z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowiadania o jesieni, którego głównym bohaterem był kasztanowy ludzik. Dzieci bawiły się z nim ukrywając go pod kolorowymi liśćmi, a potem postanowiły, że zamieszka z nimi w przedszkolu.

23 czerwca 2017 r. zakończyliśmy akcję zbiórki plastikowych nakrętek dla Kajetana Krygrowskiego, chłopca chorego na padaczkę lekooporną. Zebraliśmy 418 kg nakrętek. Najwięcej zebrała klasa I a (obecna II a) – 91 kg, ale dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, że okazali tak dużo serca, a Kajtkowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

    W tym roku szkolnym nakrętki zbieramy dla Wiktorii Jarosińskiej, dziewczynki, która ma nowotwór złośliwy na nadnerczu  o nazwie neuroblastomia.

NAKRĘĆ SIĘ I POMÓŻ CHOREJ WIKTORII.


zdjęcia

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Przedszkolaki dzięki samodzielnym działaniom najlepiej poznają oraz rozumieją świat.  Dziecięca ciekawość, chęć odkrywania nowych rzeczy zainspirowały nauczycielki do przeprowadzenia z nimi różnych eksperymentów przybliżających dzieciom świat nauki tj. wulkan, lawa, cukierkowa tęcza, czy torebka fakira. Na twarzach młodszych i starszych przedszkolaków widać było duże zaciekawienie. Dzieci bardzo  chętnie wzięły udział we wspólnych  zabawach ruchowych, muzycznych i konstrukcyjnych. W tym wyjątkowym dniu warto było wykorzystać ich chęć do nauki i zabawy, gdyż dostarczył on przedszkolakom wielu niezapomnianych chwil i doznań

  


 

Archiwum:

rok szkolny 2016/2017

rok szkolny 2015/2016

 

 
           
http://suskowola.pl/przedszkole/galeria/16_17/index.php?sfpg=d2Fyc3p0YXlibi8qKmFjM2I2ZmJlODllYzNiYTRkZWRhNjk0ZjllYmZmNjk0