GIMNAZJUM.......GIMNAZJUM.........GIMNAZJUM...........GIMNAZJUM...  
           
           
 

Aktualności

Dokumenty

Zajęcia pozalekcyjne

Nauczyciele

Egzamin gimnazjalny

Doradca zawodowy

Osiągnięcia uczniów

Teatr Maska

Grupa literacka

Sport

Biblioteka

Galeria

Dla Rodziców

Rekrutacja

Tu znajdziesz pomoc

 

   

Aktualności

rok szkolny 2017/2018


UWAGA


 

 

 


17 listopada 2017r. odbyło się rozstrzygnięcie XXVII edycji konkursu z cyklu "Moje spotkania z Puszczą".
Laureaktami w kategorii test wiedzy zostały:
Katarzyna Tęcza (kl.IIa),
Julia Węgrzynowska (kl. IIIb),
Alicja Baran (kl.IIIb)

W kategorii literatura wyróżnienie otrzymała Julia Byszewska (kl.IIa)


13 listopada 2017r. uczniowie szkoły uczcili 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Pod kierunkiem wychowawców przygotowali akademię pt.: "Tak rodziła się niepodległa". Oprócz recytacji i pieśni widzowie obejrzeli poloneza w wykonaniu uczniów klas IV i V.

zdjęcia


W dniu 24.10.2017r. reprezentacja dziewcząt wzięła udział w półfinale międzypowiatowym piłki nożnej dziewcząt w ramach XIX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej SZS. Remisując 1:1 z PG Szydłowiec i pokonując 3:1 gimnazjalistki z Gielniowa nasze dziewczęta awansowały do finału międzypowiatowego w Radomiu. Mimo bardzo walecznej postawy nasze dziewczęta zajęły trzecie miejsce wygrywając mecz z PG nr 13 z Radomia (2:0) oraz ulegając zespołom PG nr 4 z Radomia i PG Tczów.

Skład reprezentacji PG Suskowola w finale międzypowiatowym : Krajewska Emilia, Podsiadła Martyna, Mizerska Ewelina, Bukowska Karolina, Żarłok Julia, Osińska Angelika, Tarnowska Maria i Gogacz Amelia

Opiekunem zespołu jest p. Adrian Pachocki.


W dniu 27.10.2017 r., w Centrum Aktywności Lokalnej w Pionkach odbył się etap parkowy konkursu Moje spotkania z Puszczą pt:" Moje wędrówki przez leśne kryjówki". Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zmierzyli się z testem wiedzy o Kozienickim Parku Krajobrazowym. Spośród 10 placówek oświatowych z terenu i otuliny parku najlepiej z testem poradziła sobie uczennica  naszej szkoły Katarzyna Tęcza z klasy II a zdobywając maksymalną liczbę punktów. Tuż za nią była Julia Węgrzynowska z klasy III b, natomiast wyróżnienie zdobyła Alicja Baran również z klasy IIIb.  Gratulujemy sukcesów! 

zdjęcia

W dniu 19 października klasy trzecie gimnazjum uczestniczyły w wycieczce szkolnej do Warszawy "Szlakiem Szarych Szeregów".  Wycieczka rozpoczęła się od wizyty w Liceum im. S. Batorego, którego absolwentami byli Krzysztof Kamil Baczyński ­ poeta i żołnierz batalionu "Parasol" Armii Krajowej, Jan Bytnar "Rudy", Maciej Aleksy Dawidowski "Alek", Tadeusz Zawadzki "Zośka" ­ zasłużeni dla Polski harcerze i żołnierze AK, Jan Rodowicz  "Anoda" ­ harcerz, żołnierz Szarych Szeregów i AK oraz Delegatury Sił Zbrojnych. Następnie uczestnicy wycieczki odwiedzili Mauzoleum Walki i Męczeństwa, a następnie  przeszli na ulicę Długą, miejsce „Akcji Pod Arsenałem” ­ odbicie Jana Bytnara „Rudego”. Z ul. Długiej udali się do Muzeum Więzienia Pawiak .
Kolejnym punktem wyjazdu był Cmentarz Wojskowy na Powązkach, a w szczególności ­ Kwatera Brzozowych Krzyży – tu są pochowani polegli w okresie wojny harcerze Grup Szturmowych Szarych Szeregów - między innymi Jan Bytnar „Rudy”, Tadeusz Zawadzki „Zośka", Jan Rodowicz „Anoda” i wielu innych. 
Ostatnim punktem pobytu w Warszawie było Muzeum Powstania Warszawskiego. Zgromadzone tam eksponaty zachwyciły naszych uczniów, którzy z dużym zainteresowaniem oglądali kolejne ekspozycje tematyczne. Opiekunami wyjazdu byli p. Jadwiga Górska, p. Beata Kęska, p. Katarzyna Grabowska-Adamiec oraz p. Dariusz Czyżewski.

Uczniowie Publicznego Zespołu Szkół w Suskowoli, członkowie szkolnego koła Caritas z okazji XVII Dnia Papieskiego przygotowali akademię przypominającą nauczanie papieża Jana Pawła II.

Rodzice, babcie i ciocie, chcąc wesprzeć działalność Szkolnego Koła Caritas przy szkole w Suskowoli upiekły przepyszne ciasta, które wolontariusza koła sprzedawali po każdej Mszy św. przy kościele parafialnym w Suchej.

zdjęcia


W dniu 9.10.2017 roku reprezentacja dziewcząt PG w Suskowoli zwyciężyła w finale powiatowym turnieju piłki nożnej dziewcząt w ramach eliminacji XIX Mazowieckich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Nasze dziewczęta grające w składzie 
Krajewska Emilia, Podsiadła Martyna, Mizerska Ewelina, Baran Alicja, Bukowska Karolina, Muniak Weronika, Muniak Wiktoria, Żarłok Julia, Osińska Angelika, Tarnowska Maria i Gogacz Amelia wygrały wszystkie trzy mecze i awansowały do półfinału międzypowiatowego, który odbędzie się już za tydzień w Jedlińsku. Trenerem naszych dziewcząt jest p. Adrian Pachocki.

23 czerwca 2017 r. zakończyliśmy akcję zbiórki plastikowych nakrętek dla Kajetana Krygrowskiego, chłopca chorego na padaczkę lekooporną. Zebraliśmy 418 kg nakrętek. Najwięcej zebrała klasa I a (obecna II a) – 91 kg, ale dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, że okazali tak dużo serca, a Kajtkowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

    W tym roku szkolnym nakrętki zbieramy dla Wiktorii Jarosińskiej, dziewczynki, która ma nowotwór złośliwy na nadnerczu  o nazwie neuroblastomia.

NAKRĘĆ SIĘ I POMÓŻ CHOREJ WIKTORII.


Dzień Chłopaka

4 października odbyła się, zorganizowana przez Samorząd szkolny, dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka. Na gimnazjalistów czekało wiele konkursów i wspaniała zabawa.

zdjęcia


Wybory do Samorządu Szkoły.
W dniu 29.09 odbyły się wybory do Samorządu Szkoły. W tym roku do Rady Samorządu Publicznej Szkoły Podstawowej kandydowali zarówno uczniowie oddziałów gimnazjalnych jak i klas IV-VII. W kampanii wyborczej startowało 15 kandydatów. Przez dwa tygodnie prowadzili aktywne działania i zabiegali o poparcie całej społeczności szkolnej.
W wyniku głosowania wyłoniono następujący skład Rady Samorządu:
Wiktoria Gniwek  (kl. IIIa) –przewodnicząca
Sandra Janas (kl.VII) – zastępca
Członkami SU z ramienia obu kandydatek zostały :
Agata Smolarz (kl.IIIa)
Łucja Zawadzka (kl.VII)

Gratulujemy wszystkim, życzymy owocnej pracy i czekamy na spełnienie bogatych obietnic wyborczych.

 

 

W dniu 26.09.2017 roku uczniowie gimnazjum uczestniczyli w wycieczce szkolnej śladami błogosławionego Honorata Koźmińskiego. Pierwszym etapem wyjazdu były Kozienice, a konkretnie wizyta w Domu Zakonnym Sióstr Franciszkanek od cierpiących. Założycielem zgromadzenia był bł. H. Koźmiński oraz Kazimiera Gruszczyńska. Siostry opiekują się osobami chorymi i starszymi.

W dalszej części wycieczki zawitaliśmy do Nowego Miasta. Uczniowie zwiedzili sanktuarium i muzeum bł. Honorata Koźmińskiego, które znajduje się przy kapucyńskim kościele pw. Św. Kazimierza. Od oprowadzającego nas brata Jacka dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o życiu i działalności bł. Honorata, a także poznaliśmy  regułę zakonną braci Kapucynów. Ostatnim etapem naszego "pielgrzymowania" była Mariówka. Na początku wizyty uczniowie mogli zwiedzić Dom Generalny Zgromadzenia Sióstr Służek Najświętszej Maryi Panny Niepokalanej. Na uczniów czekał, przygotowany przez siostry gorący posiłek. Następnie uczniowie udali się na teren szkół prowadzonych przez siostry niehabitowe. Wszyscy byli oczarowali życzliwością i serdecznym przyjęciem przez wszystkie napotkane tam osoby. Dziękujemy. Opiekunami gimnazjalistów był ksiądz proboszcz Edward Mosioł, panie katechetki Maria Czyżewska i Aneta Kozłowska oraz wychowawca klasy IIIa p. Dariusz Czyżewski.

zdjęcia


Pilski konwent gier i fantastyki „Pilkon” ogłosił wyniki konkursu literackiego „Blask fantastyczny”. Konkurs odbywał się w kategoriach prozy autorskiej oraz fan fiction i miał charakter otwarty. Z wielką radością informujemy, że wśród prac wyróżnionych przez jury znalazło się opowiadanie Julii Byszewskiej. Ogromnym wyzwaniem dla Julki było zmierzenie się z doświadczeniem i umiejętnościami dorosłych. Tym bardziej cieszy fakt, że znalazła się ona w gronie najlepszych. Praca Julki została opublikowana na stronie organizatora.

Prosiliśmy Julię Byszewską w minionym roku szkolnym o więcej ... i ... spełniła nasze oczekiwania. Zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej w konkursie literackim zorganizowanym przez Wydawnictwo dlaczemu.pl. Julka w czasie wakacji napisała świetną pracę o tym, co robią i jak wyglądają Zmorki, które nocami odwiedzają mieszkańców Ziemi. Będziemy mieli okazję już niedługo przeczytać napisaną przez Julię literacką perełkę, gdyż wydawnictwo przygotowuje wydanie tomiku z pracami uczestników konkursu. W pokonkursowej książce znajdzie się zapewne jeszcze jedna praca Julii. Jaka? Zobaczymy w tomiku.
 

 

Przyjazdy i odjazdy autobusów w roku szkolnym 2017/2018Przyjazdy

 1. Mireń - Sucha - Sucha (szkoła) - Sucha ( kościół)  - Suskowola ( szkoła) - godz. 6.30
 2. Krasna Dąbrowa - Januszno - Dz. Suskowlskie  - Zalesie - Laski - Laski (szkoła) - Zalesie - Suskowola ( szkoła) - godz. 7.10
 3. Wincentów - Tadeuszów  - Kościuszków - Marcelów - Czarna (szkoła) -Helenów
  Czarna (szkoła) - Wincentów - Płachty - Suskowola (szkoła)  - godz. 7.10   

Odjazdy

 1. Mireń - Sucha - Sucha (szkoła) - Sucha ( kościół)  - Suskowola ( szkoła)
  - poniedziałek, wtorek ,środa, czwartek  -  14.35
  - piątek – 13.40
 2. Krasna Dąbrowa - Januszno - Dz. Suskowlskie  - Zalesie - Laski - Laski (szkoła) - Zalesie - Suskowola ( szkoła)
  - poniedziałek, wtorek ,środa, czwartek  -  15.10
  - piątek - 14.20
 3. Wincentów - Tadeuszów  - Kościuszków - Marcelów - Czarna (szkoła) -Helenów
  Czarna (szkoła) - Wincentów - Płachty - Suskowola (szkoła)  -
  - poniedziałek, wtorek ,środa, czwartek  -  14.35
  - piątek - 13.40

 Archiwum:

Zobacz co się działo w szkole w roku szkolnym

2016/2017

2015/2016

2014/2015

2013/2014

2012/2013

2011/2012

2010/2011

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ę