PRZEDSZKOLE.......PRZEDSZKOLE......PRZEDSZKOLE......

Nauczyciele

Dla Rodziców

Galeria

Logopeda

Rekrutacja

AKTUALNOŚCI 2019/2020
Szymon Wdowski reprezentował nasze przedszkole w konkursie plastycznym ,, Moja mama czarodziejka '' zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Pionkach. 
Szymon zajął III miejsce w kategorii - dzieci młodsze. 
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów! 


Dzień Rodziny od zawsze obchodzony jest w  naszym przedszkolu jako połączenie Dnia Matki oraz Dnia Ojca. To jeden z najbardziej wyjątkowych dni w roku. Jednak to, że w tym roku wspólne świętowanie na sali gimnastycznej będzie niemożliwe, przedszkolaki chcąc wyrazić rodzicom swoją ogromną miłość i wdzięczność za  ich trud, oddanie i poświęcenie, jakie wkładają w codzienną opiekę i wychowanie nad nimi, przygotowały  dla swoich wspaniałych rodziców piękne upominki.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Poznajemy zawody


Przedszkolaki poznawały zawody wykonywane przez osoby z najbliższego otoczenia, tj. kosmetyczka i malarz. Dziewczynki oglądały i nazywały akcesoria kosmetyczki oraz malowały Paniom paznokcie. Wykonały maseczkę z produktów spożywczych o działaniu łagodzącym ,odświeżającym i nawilżającym. Nakładały ją na policzki lub przedramię. 

Dzieci poznawały również zawód malarza. Dowiedziały się, na jakich podłożach malują artyści, jakich narzędzi i farb używają, jak powstają barwy oraz co dzieje się z obrazami po namalowaniu. Zadaniem przedszkolaków było wykonanie wspólnego obrazu na płótnie. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


14 lutego 2020 r. był w przedszkolu dniem miłości i przyjaźni - w tym dniu dzieci obchodziły Walentynki. Poznawały tradycje walentynkowe oraz współdziałały w grupie podczas licznych konkursów i zabaw. Nie zabrakło sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Przedszkolaki wykonały też walentynkowe pocztówki dla najbardziej ukochanych osób w rodzinie. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Środa(5.02) była wyjątkowym dniem dla przedszkolaków. Do szkoły przybyli babcie  i dziadkowie. Na ten dzień dzieci długo czekały. Aby go uczcić przygotowały, pod okiem swoich pań, piękny program artystyczny. Wierszem, piosenką oraz tańcem wyznały babciom i dziadkom miłość oraz wdzięczność za czułe serca. Spotkanie upłynęło w niecodziennej atmosferze, było wiele radości i wzruszeń. Za swój występ mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Świętowanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez naszych niezawodnych rodziców.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Bal karnawałowy 2020 odbył się dnia         30 stycznia w naszym przedszkolu.  Przedszkolaki pięknie zaprezentowały się w karnawałowych przebraniach, były: wróżki, królewny, policjanci, strażacy, zwierzątka, spider-man oraz wiele innych postaci. Dzieciom nie brakowało energii. Świetnie bawiły się w rytmach znanych przebojów dziecięcych. Było kolorowo, głośno i radośnie. Dziękujemy dzieciom za fantastyczną zabawę, natomiast rodzicom za przygotowanie pięknych strojów karnawałowych. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


21.01.2020 r. przedszkolaki były w CAL w Pionkach na spektaklu teatralnym pt. "Piotruś Pan" w wykonaniu aktorów z Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Wspólnie wybrali się w magiczną, roztańczoną i rozśpiewaną podróż do Nibylandii, aby przekonać się, wraz z Piotrusiem, że nie da się przeżyć swojego prawdziwego życia w świecie wirtualnym. Jak zwykle było warto.

Dnia 17.01.2020 roku uczniowie klasy 6 i 7 – członkowie koła języka polskiego  wraz z opiekunem panią Beatą Bartkiewicz przeprowadzili innowacyjne zajęcia w przedszkolu. Uczestniczyło w nich 21 dzieci.

Uczniowie klasy 6 przeczytali „Bajkę o Wiśle” w konwencji teatru kamishibai a następnie wraz z uczennicami z klasy 7 przeprowadzili zajęcia ruchowe i plastyczne dla maluchów.

Dzieci przygotowały wizualizację Wisły na fali, ożywiły rzekę za pomocą roślin i zwierząt, a następnie wykonały piękne rybki, które ozdobiły według własnego uznania.

Było to pierwsze spotkanie z cyklu „Magiczna skrzynka z wyobraźnią – teatrzyk kamishibai”. Lekcja została poprzedzona cyklem spotkań, podczas których uczniowie przygotowali inscenizację, opracowali scenariusz zajęć i przygotowali zadania dla maluchów. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


20.12.2019 r. jak w każdym roku szkolnym odbyły się szkolne jasełka. 

Uczniowie przedszkola i klas 0-III pod kierunkiem pani Marii Czyżewskiej i opieką wychowawców: Alicji Tęczy, Magdaleny Sameli-Grabiec, Małgorzaty Niemirskiej, Doroty Jasiuk, Beaty Dyczkowskiej przygotowali spektakl bożonarodzeniowy. Piękne tańce, kolędy i wzruszające teksty wprowadziły nas w świąteczny nastrój. 

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Amelia Kozłowska złożyła życzenia wszystkim obecnym na uroczystości.

Pani Dyrektor Ewa Pałucka podziękowała za przygotowanie przedstawienia wszystkim zaangażowanym i podkreśliła wkład rodziców. Życzyła również błogosławieństwa Bożego na nadchodzące Święta i pomyślności w Nowym Roku. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Warsztaty bożonarodzeniowe z rodzicami

Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas. Aby w naszym przedszkolu zagościła świąteczna  atmosfera, kolejny już raz zorganizowaliśmy warsztaty bożonarodzeniowe, na które zaprosiliśmy rodziców.                                                                   Dnia 12 grudnia w rodzinnej atmosferze, powstały lampiony. Rodziny podczas wykonywania prac wykazały się ogromną pomysłowością. Dzieci z dumą prezentowały swoje dzieła, a lampiony z pewnością będą stanowiły świąteczną dekorację w domach.      Serdecznie dziękujemy rodzicom za udział w warsztatach.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 

Spotkanie z Mikołajem

6 grudnia przedszkolaki z niecierpliwości czekały na przyjście Mikołaja. Kiedy zjawił się w przedszkolu radosne dzieci przywitały go piosenką. Oczekiwany gość obdarował prezentami wszystkie przedszkolaki. Dziękujemy Mikołajowi za prezenty oraz niezapomnianą wizytę. Do zobaczenia za rok! Zdjęcia z Mikołajem będą wspaniałą pamiątką tego spotkania.   

Andrzejki

,,Andrzejki’’ to stary ludowy zwyczaj. W wigilię św. Andrzeja - 29 listopada               w przedszkolu odbyło się święto wróżb. Wróżby andrzejkowe tj. ,,Kubeczki’’, ,,Grosz na szczęście’’, ,,Buty” miały dać przedszkolakom odpowiedź na pytania: co kogo czeka w najbliższej przyszłości i czy spełnią się ich najskrytsze marzenia. Andrzejkowe wróżenie było wspaniałą zabawą, dostarczającą dzieciom wiele radości.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć  

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 

Dzień Pluszowego Misia

Miś jest najlepszym przyjacielem każdego dziecka, chętnie przytulanym przy zasypianiu.                          

25 listopada świętowaliśmy Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki poznawały historię święta, degustowały miód, śpiewały piosenki o misiach, bawiły się misiami, tańczyły z nimi, przytulały je, głaskały, wiedząc, że należy o nie dbać oraz szanować, aby jak najdłużej towarzyszyły im w chwilach radości i smutku.   8.11.2019 r. nasza szkoła  i przedszkolaki włączyła  się w ogólnopolską akcję "Szkoła do hymnu" i wraz z tysiącami innych szkół w całej Polsce o godz. 1111 odśpiewaliśmy 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego". W ten uroczysty sposób rozpoczęła się tegoroczna akademia poświęcona 101 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. 

Kiedy żołnierze szli na bój, towarzyszyły im pieśni, piosenki i wiersze, powstające w okopach, na froncie, w marszu.  Pozwalały one przetrwać trudne chwile walki, dodawały otuchy, rozweselały. W ten dzień uczniowie naszej szkoły i przedszkola udowodnili, że ich nie zapomnieli, a wspólne śpiewanie to hołd, jaki złożyliśmy tym, którzy w trudzie i poświęceniu wywalczyli nam przed laty wymarzoną niepodległość. Na naszej scenie zaprezentowały się przedszkolaki i uczniowie wszystkich klas szkoły, którzy wraz z wychowawcami i nauczycielami przygotowali i zaśpiewali różne utwory. Były to piękne i wzruszające chwile. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć    

Bal jesienny

W Publicznym Przedszkolu w Suskowoli tradycją jest organizowanie balu jesiennego dla wszystkich przedszkolaków. Dnia 28 października dzieci zamieniły się w zwierzęta leśne, grzybki, warzywa, jesienne panny.  W czasie uroczystości przedszkolaki rozwiązywały jesienne zagadki, określały czy zdanie jest prawdziwe czy fałszywe, układały węże z kasztanów, żołędzi i szyszek. Były barwne korowody oraz kółeczka. Dzieci śpiewały i improwizowały ruchem wybrane utwory muzyczne. Przybyła też Pani Jesień, która przyniosła dla przedszkolaków niespodzianki. Bal zakończył się degustacją dżemów i soków warzywno-owocowych. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły. Dziękujemy rodzicom za wykonanie pięknych, pomysłowych strojów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć      Spektakl teatralny ,, Kopciuszek”

W piątek 25 października przedszkolaki obejrzały w sali teatralnej naszej szkoły spektakl ,, Kopciuszek” w wykonaniu grupy teatralnej Amatorskiego Teatru ,,Maska” działającego pod kierunkiem p. Beaty Bartkiewicz. Przedstawienie zachwyciło małych widzów grą aktorską, pięknymi kostiumami oraz wzruszającymi piosenkami. W rolach głównych wystąpili: Kopciuszek- Aleksandra Bąk, książę Ryszard – Wojciech Patyna, wdowa Lukrecja – Monika Byszewska. Była to wspaniała lekcja, która pozwoliła poczuć dzieciom atmosferę teatru i choć na chwilę wstąpić do magicznego świata baśni. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć Dzień Warzyw

W dniu 8 października odbył się Dzień Warzyw, w którym bohaterami były różne warzywa. Dzieci bardzo chętnie kroiły  przyniesione warzywa na sałatkę jarzynową. Poradziły sobie z tym zadaniem fantastycznie. Sałatka wyszła kolorowa, a co najważniejsze bardzo pyszna i zdrowa.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęcia  Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

24 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. W tym dniu w przedszkolu na dzieci czekało wiele atrakcji  i niespodzianek: malowanie tatuaży, wykonanie pióropuszy dla każdego przedszkolaka, uczestniczenie w konkursach oraz wspólnych zabawach. Dzieci zapoznały się z ,,kodeksem przedszkolaka”.                               

Na zakończenie wszystkie przedszkolaki wykonały plakat drzewa z odcisków dłoni, czyli drzewa połączenia przyjaźni.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć
 
 

Archiwum:

rok szkolny 2018/2019 

rok szkolny 2017/2018

rok szkolny 2016/2017

rok szkolny 2015/2016

http://suskowola.pl/przedszkole/galeria/16_17/index.php?sfpg=d2Fyc3p0YXlibi8qKmFjM2I2ZmJlODllYzNiYTRkZWRhNjk0ZjllYmZmNjk0