PRZEDSZKOLE.......PRZEDSZKOLE......PRZEDSZKOLE......  
           
           
 

Nauczyciele

Dla Rodziców

Dokumenty

Galeria

Logopeda

Rekrutacja

 

   

AKTUALNOŚĆI 2018/2019

 


 

zdjęcia

Jasełka z okazji Dnia Babci i Dziadka w Publicznym Przedszkolu w Suskowoli 

Dnia 22.01.2019r. przedszkolaki, zaproszeni goście oraz ich najbliżsi mieli okazję wspomnieć niepowtarzalny klimat świąt. Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor- Ewa Pałucka, która powitała gości i złożyła życzenia wszystkim seniorom z okazji ich święta. Mali aktorzy przebrani w barwne stroje wcielili się w role Maryji, Józefa, pasterzy, królów oraz aniołów i wystawili dla swoich babć i dziadków przedstawienie jasełkowe pt. ,, Maleńka przyszła Miłość". Licznie przybili dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta i ich piękny występ nagrodzili brawami. Przedszkolaki obdarowały dziadków przygotowanymi upominkami. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na przygotowany przez rodziców słodki poczęstunek. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci dzieci i dziadków.


Jasełka i warsztaty bożonarodzeniowe
Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, 18 grudnia 2018 r. przedszkolaków zaszczycili swoją obecnością goście - pani dyrektor i rodzice. Wszyscy w skupieniu obejrzeli przedstawienie jasełkowe przygotowane przez dzieci. Pani dyrektor podczas przełamywania się opłatkiem złożyła świąteczne życzenia. Rodzicom i przedszkolakom w trakcie warsztatów bożonarodzeniowych nie brakowało pomysłowości i wyobraźni. Wspólnie podziwialiśmy wykonane choinki i bombki. Serdecznie dziękujemy rodzicom, tak licznie przybyłym do przedszkola.  

zdjęcia


14 grudnia 2018 r. przedszkolaki były w CAL w Pionkach na spektaklu teatralnym pt. ,,Brzechwolandia" w wykonaniu aktorów Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia. Dzieci poznały wspaniałe wiersze Jana Brzechwy, które przeniosły ich w kolorowy świat marzeń. Postacie z wierszy przypomniały dzieciom o dobrym zachowaniu w domu, w szkole i na podwórku. Ich niesamowite przygody sprawiły, że przedszkolaki do tej pory zastanawiają się co ich zabawki robią, gdy nikogo nie ma w domu...

 


Maja Wach - laureatka konkursu plastycznego.

CAL w Pionkach zorganizowało konkurs plastyczny "LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA" adresowany do dzieci w wieku 3-11 lat z Pionek i gminy Pionki. Celem konkursu
była popularyzacja twórczości dziecięcej i pobudzanie dziecięcej wyobraźni. Jurorzy wybierali laureatów spośród 200 nadesłanych
prac. W kategorii I (wiek 3-5 lat) – II miejsce zajęła Maja Wach z Publicznego Przedszkola w Suskowoli.
Serdecznie gratulujemy sukcesu!


zdjęcia

Mikołajki 
Dzyń, dzyń, stuk, puk... To Mikołaj 6 grudnia odwiedził nasze przedszkole. Już od samego rana wszystkie dzieci z niecierpliwością oczekiwały na jego przyjście. Mikołaj dotarł w asyście pani policjantki i pani strażak. Wszystkim dzieciom rozdał słodkie niespodzianki. Przedszkolaki podziękowały gościowi piosenką. W tym dniu zjawił się też kolejny Mikołaj z paczkami dla każdego przedszkolaka i został zaproszony przez dzieci do zabawy i tańca. Zadowolone przedszkolaki chętnie rozmawiały z miłym gościem i robiły wspólne zdjęcia. Podziękowały Mikołajowi za miło spędzony czas i poprosiły, aby przyjechał do nich za rok.

Dzień Pluszowego Misia obchodzimy co roku 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. W poniedziałek świętowaliśmy kolejną rocznicę powstania pluszowego misia, który po dziś dzień jest przytulanką i przyjacielem dzieci; symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

 


zdjęcia

Przedszkolaki układają Regulamin zdrowia
Jesienią trwają zbiory owoców i warzyw. Dnia 19 listopada przedszkolaki podczas zabaw oraz w trakcie przygotowywania i degustacji sałatki warzywnej ulożyły Regulamin zdrowia:
- dbaj o to, by jeść kilka porcji warzyw i owoców codziennie,
- zjadaj warzywa i owoce na surowo,
- jedz więcej warzyw, a mniej owoców, ponieważ zawierają dużo cukrów prostych, 
- zjadaj warzywa kiszone, gdyż są zdrowsze od marynowanych. 
Przedszkolaki obiecały wychowaczyni, że będą przestrzegały Regulaminu zdrowia. 

W dniu 9 listopada świętowaliśmy w PSP w Suskowoli 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, włączając się w akcję ,,Rekord dla Niepodległej". O symbolicznej godzinie 11.11 wspólnie odśpiewano cztery zwrotki ,, Mazurka Dąbrowskiego". W akcji wzięli udział nauczyciele, rodzice, uczniowie oraz pracownicy szkoły. Następnie uczniowie zaprezentowali piękny program artystyczny, w którym ukazali trudną i okupioną krwią drogę do ugragnionej wolności. Na zakończenie Pani Dyrektor życzyła wszystkim radosnego świętowania jubileuszu 100- lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

zdjęcia


zdjęcia

Bal jesienny 
Dnia 24 października w Publicznym Przedszkolu w Suskowoli odbył się bal jesienny. Na zaproszenie Pani Jesieni przybyły młodsze i starsze przedszkolaki, które wcieliły się w role: jesiennych drzew, muchomorów, wilków, lisów, jeży, wiewiórek, niedźwiedzi, wrony, sowy, wiatru, dyń i innych postaci. Pani Alicja Tęcza- redaktor leśnej telewizji- przeprowadziła wywiad z wiewiórkami, niedźwiedziami i jeżami o przygotowaniach zwierząt do zimy, a następnie zaprosiła wszystkie dzieci na ,,Jesienny spacer po lesie'', gdzie silny  wiatr postrącał wszystkie liście z drzew. Pani Jesień obdarowała uczestników balu swoimi darami  pochodzącymi z sadu, ogrodu i parku. Podczas wesołej muzyki przedszkolaki tańczyły z listkiem, zbierały grzyby, układały obrazki z kasztanów, szyszek i żołędzi, szukały orzeszków, tupały jak jeże. Wszystkie dzieci bawiły się doskonale. Rodzicom dziękujemy za przygotowanie pomysłowych strojów.

Dzień Głośnego Czytania wypadł w sobotę, więc jego świętowanie zaczęliśmy wcześniej. W środę dziewczęta z gimnazjum- Angelika, Julia i Marysia- przeczytały przedszkolakom wiersz Juliana Tuwima pt. ,, Słoń Trąbalski" i zaprosiły dzieci do wspólnej zabawy. 

zdjęcia


Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września po raz kolejny świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Był to dzień wypełniony zabawą, która w pedagogice przedszkolnej zajmuje czołowe miejsce. Wspólne zabawy integracyjne, wykonanie masy balonowej oraz zabawy na świeżym powietrzu dostarczyły dzieciom wiele doświadczeń. Każdy przedszkolak otrzymał zasłużony medal - ,,Super przedszkolak".

zdjęcia

  


 

Archiwum:

rok szkolny 2017/2018

rok szkolny 2016/2017

rok szkolny 2015/2016

 

 
           
http://suskowola.pl/przedszkole/galeria/16_17/index.php?sfpg=d2Fyc3p0YXlibi8qKmFjM2I2ZmJlODllYzNiYTRkZWRhNjk0ZjllYmZmNjk0