PRZEDSZKOLE.......PRZEDSZKOLE......PRZEDSZKOLE......  
           
           
 

Powrót

 

   

AKTUALNOŚĆI 2017/2018

 


UWAGA

     


 


 

Dnia 13 listopada 2017 r. przedszkolaki świętowały 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Wzięły udział w przygotowanej przez uczniów szkoły akademii pt. ,,Tak zrodziła się niepodległa”. Oprócz recytacji i pieśni mali widzowie obejrzeli poloneza w wykonaniu uczniów klas IV i  V.

zdjęcia w galerii szkoły


 

Z przyjemnością informujemy, że w dniu 09.11 2017 przedszkolny konkurs plastyczny, pt. "Jesienne cudaki" został rozstrzygnięty.
Wszystkie prace były bardzo pomysłowe, dlatego wytypowanie najciekawszej było bardzo trudne.
Nagrodzona została praca Ewy Zielińskiej z Publicznego Przedszkola oraz Agaty Dziekan z oddziału przedszkolnego.
Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie zostały wyróżnione: Franciszek Janas i Piotr Marchewka z Publicznego Przedszkola, Weronika Bąk, Wiktor Mróz, Antoni Łuszczak, Ania Zielińska, Klara Mularska z oddziału przedszkolnego.
Zwycięzcom konkursu  oraz autorom wyróżnionych prac gratulujemy!!

zwycięzcy i ich prace

 

Bal jesienny

Dnia 27 października w naszym przedszkolu zrobiło się bajecznie. Na specjalne zaproszenie Pani Jesieni, na bal przybyły wszystkie przedszkolaki, które wcieliły się w role: warzyw, wilka, muchomorów, wiatru, liści, jeża, Króla Jesieni i wiele innych postaci. Muzyka radośnie przygrywała, a dzieci grały na kasztanach, tańczyły z listkiem, zbierały grzyby, świętowały urodziny marchewki i miksowały warzywa. Jesienne pary tańczyły ,, taniec przytulaniec ” przy piosence ,, Jesienna kołysanka”. Wszyscy wzięli udział w zabawach rytmicznych: ,,Pomidorek”, ,,Jeżyk i liście” oraz zabawie tanecznej przy piosence ,,Owocowy blues’’. Uczestnicy balu bawili się doskonale, czego dowodem były piękne uśmiechy na twarzach .

zdjęcia


zdjęcia

Dzień Warzyw

We wtorek odbył się w przedszkolu Dzień Warzyw. Dzieci wiedzą, że warzywa należy spożywać codziennie, dlatego że są bardzo smaczne i zdrowe. Przekonały się o tym, w trakcie degustacji soku pomidorowego oraz warzyw, połączonej z konkursem ,,Jakie to warzywo?”, podczas którego przedszkolaki rozpoznawały warzywa po zapachu i smaku. Następnie wykonały z nich piękne zwierzęta, pojazdy i inne ciekawe postacie. W tym dniu wybraliśmy się do szkoły na inscenizację wiersza Jana Brzechwy ,,Na straganie” w wykonaniu dzieci oddziału przedszkolnego, przygotowaną przez p. D. Jasiuk. Najmłodszym widzom przedstawienie bardzo się podobało.  W obchody Dnia Owoców i Dnia Warzyw w przedszkolu aktywnie zaangażowali się rodzice, dostarczając warzywa i owoce, za co serdecznie dziękujemy.


Dzień Owoców
W przedszkolu dnia 06.10.2017 r. zrobiło się owocowo. Dzieci wielozmysłowo poznawały walory odżywcze wybranych owoców. Pomysły, jakie mieli  na różne formy ich spożywania, to: gąsienica, jeż, delfinki, szaszłyk oraz koktajl owocowy.  Zajęcia kulinarne, podczas których wykonały koktajl owocowy z przyniesionych owoców oraz truskawek z naszego ogródka, podobały się wszystkim naszym kucharzom.

zdjęcia


zdjęcia

Dzień Głośnego Czytania
W dniu 29 września 2017 r. przedszkolaki poznawały dary jesieni, nazywały barwy jesiennych liści i liczyły je. Następnie z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowiadania o jesieni, którego głównym bohaterem był kasztanowy ludzik. Dzieci bawiły się z nim ukrywając go pod kolorowymi liśćmi, a potem postanowiły, że zamieszka z nimi w przedszkolu.

23 czerwca 2017 r. zakończyliśmy akcję zbiórki plastikowych nakrętek dla Kajetana Krygrowskiego, chłopca chorego na padaczkę lekooporną. Zebraliśmy 418 kg nakrętek. Najwięcej zebrała klasa I a (obecna II a) – 91 kg, ale dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, że okazali tak dużo serca, a Kajtkowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

    W tym roku szkolnym nakrętki zbieramy dla Wiktorii Jarosińskiej, dziewczynki, która ma nowotwór złośliwy na nadnerczu  o nazwie neuroblastomia.

NAKRĘĆ SIĘ I POMÓŻ CHOREJ WIKTORII.


zdjęcia

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Przedszkolaki dzięki samodzielnym działaniom najlepiej poznają oraz rozumieją świat.  Dziecięca ciekawość, chęć odkrywania nowych rzeczy zainspirowały nauczycielki do przeprowadzenia z nimi różnych eksperymentów przybliżających dzieciom świat nauki tj. wulkan, lawa, cukierkowa tęcza, czy torebka fakira. Na twarzach młodszych i starszych przedszkolaków widać było duże zaciekawienie. Dzieci bardzo  chętnie wzięły udział we wspólnych  zabawach ruchowych, muzycznych i konstrukcyjnych. W tym wyjątkowym dniu warto było wykorzystać ich chęć do nauki i zabawy, gdyż dostarczył on przedszkolakom wielu niezapomnianych chwil i doznań

  


 

Archiwum:

rok szkolny 2016/2017

rok szkolny 2015/2016

 

 
           
http://suskowola.pl/przedszkole/galeria/16_17/index.php?sfpg=d2Fyc3p0YXlibi8qKmFjM2I2ZmJlODllYzNiYTRkZWRhNjk0ZjllYmZmNjk0