PRZEDSZKOLE.......PRZEDSZKOLE......PRZEDSZKOLE......

Nauczyciele

Dla Rodziców

Galeria

Logopeda

Rekrutacja

AKTUALNOŚCI 2021/2022


,,Dziękuję Ci Mamo, dziękuję Ci Tato...''

Dnia 22 czerwca 2022 r. dzieci z oddziału przedszkolnego i Publicznego Przedszkola w Suskowoli wierszem, piosenką i tańcem podziękowały rodzicom za miłość, cierpliwość i troskę. 

W tym szczególnym dniu zaszczycili nas swoją obecnością: Wójt Gminy Pionki - p. Mirosław Ziółek, Sekretarz Gminy Pionki - p. Katarzyna Konopska, Skarbnik Gminy Pionki - p. Sylwia Jaskulska i Kierownik Gminnego Zarządu Oświaty i Sportu - p. Alicja Olszewska. Pani Dyrektor serdecznie powitała zaproszonych gości, po czym złożyła najserdeczniejsze życzenia rodzicom. 

Miło było patrzeć na dumne i uśmiechnięte twarze rodziców, na których jednocześnie nie dało się ukryć wzruszenia. 

Po pięknych występach przedszkolaki wręczyły swoim rodzicom serduszka. 

Pani Dyrektor podziękowała za przygotowanie programu artystycznego: p. Dorocie Jasiuk, p. Alicji Tęczy i p. Katarzynie Bujnowskiej. 

Cała uroczystość upłynęła w niezwykle rodzinnej atmosferze.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 

Zapraszamy na film 


1 czerwca 2022r. z okazji Dnia Dziecka przedszkolaki wzięły udział w zabawach w ramach Dnia Sportu Szkolnego zorganizowanego w Publicznej Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Suskowoli.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


 

W dniu 31 maja 2022 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Garbatce-Letnisko odbyła się XX edycja Rejonowego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej objętego patronatem: Mazowieckiego Kuratora Oświaty, Starosty Powiatu Kozienickiego oraz Wójta Gminy Garbatka-Letnisko. 

Do konkursu przystąpiło 39 uczestników z 17 placówek. 

Z dumą informujemy, że Anastazja Rzeszut uczęszczająca do Publicznego Przedszkola w Suskowoli zajęła III miejsce w swojej kategorii wiekowej. 

Niezwykle się cieszymy z sukcesu i gratulujemy.

Opiekunem była pani Alicja Tęcza. 

   


ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA 

W dniu 29 kwietnia 2022 r. przedszkolaki uczciły rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja wierszem i piosenką patriotyczną. Dziękujemy dzieciom za wspaniały występ.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Tydzień Ziemi w Publicznym Przedszkolu w Suskowoli 

Dnia 22 kwietnia 2022 r. rozpoczął się w naszym przedszkolu ,,Tydzień dla Ziemi''. Dzieci uczyły się jak oszczędzać papier, wodę i prąd, oczyszczały wodę z wykorzystaniem prostego filtra, eksperymentowały, bawiły się przy piosence ,,Ochroń Ziemię'', wspólnie projektowały zabawki, wykorzystując surowce wtórne, podziwiały przyrodę, sadziły warzywa, których hodowlę zapoczątkowały wiosną w kąciku przyrody. 

Tydzień dla Ziemi zakończył spacer w okolice przedszkola połączony ze sprzątaniem i segregowaniem odpadów. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Pierwszy Dzień Wiosny 

   

Przedszkolaki 21 marca powitały nową porę roku piosenką ,, Wołanie wiosny''. Następnie podczas wyjścia na łąkę szukały oznak wiosny- wsłuchiwały się w świergot ptaków oraz uważnie obserwowały otoczenie wykorzystując lupy, szkła powiększające i lornetki. Dzieci po powrocie do przedszkola sadziły cebulę oraz wysiewały nasiona warzyw w celu przesadzenia ich na początku maja na grządkę w ogrodzie przedszkolnym. 

Przedszkolaki mają nadzieję, że gdy wiosna zobaczy ich roślinki, od razu zagości u nas na dobre.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


 Bal karnawałowy

   

Karnawał to czas radosnych zabaw i balów. Zgodnie z tą tradycją w naszym przedszkolu 16.02.2022r. odbył się kolejny bal karnawałowy,

na który dzieci czekały z radością od dawna. Już od rana w przedszkolu pojawiały się przedszkolaki przebrane za bohaterów znanych bajek.

Wystrój sali wprowadził wszystkich w radosny nastrój oraz zachęcał do wesołej zabawy.

Dzieci bawiły się w rytmie różnorodnej muzyki oraz wzięły udział w wielu konkursach.

Czas spędzony na balu na pewno długo pozostanie w naszej pamięci.

Dziękujemy dzieciom oraz rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Powiatowy Konkurs Plastyczny ,,Karta ze świąt i zabawka choinkowa'' , którego organizatorem był Dom Kultury ,,Borki'' w Radomiu został rozstrzygnięty. 

Z przyjemnością informujemy, że Zuzia Wieczorek i Maja Przybyś otrzymały wyróżnienia w swojej kategorii wiekowej. Sukces dziewczynek jest ogromny, gdyż w konkursie oceniono 660 pięknych prac wykonanych przez dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych. 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

       


Dzień Babci i Dzień Dziadka

Dziadkowie to nieoceniony skarb rodziny. W dniu 24.01.2022r. przedszkolaki  wystawiły program artystyczny dla Babć i Dziadków. W ten sposób dzieci podziękowały im za dobroć i cierpliwość oraz wielkie serce.

Zapraszamy do obejrzenia filmu  i zdjęć 


Jasełka 

17 grudnia przedszkolaki zaprezentowały przepiękne przedstawienie jasełkowe, które wprowadziło wszystkich widzów w świąteczny nastrój. 

Zapraszamy do obejrzenia filmu oraz zdjęć 


Mikołajki w przedszkolu 

Dnia 6 grudnia przedszkolaki odwiedził bardzo miły i długo wyczekiwany gość. To nie mógł być nikt inny tylko Mikołaj, który co roku przybywa na czas. Dzieci bardzo ucieszyły się z tej wizyty. Wyrazem podziękowania za przyniesione prezenty były zaśpiewane przez dzieci piosenki.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Publiczne Przedszkole w Suskowoli uczciło 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości włączając się w kolejną edycję akcji MEN ,,Szkoła do hymnu''.

W dniu 10 listopada o godzinie 11:11 wspólnie odśpiewano ,,Mazurka Dąbrowskiego''.

Następnie przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny składający się z przepięknych piosenek i wierszy związanych z ich pojmowaniem tożsamości narodowej i patriotyzmu. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


W 2021 r. obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania przypadły w środę (29 września). 

W ramach tej akcji Pani Alicja Tęcza przeczytała przedszkolakom jedną z najpiękniejszych opowieści Agnieszki Antosiewicz pt. ,, O żabce, która bała się wody". Dzieci w skupieniu wysłuchały tej zabawnej historii o żabkach, z której dowiedziały się, że bardzo niegrzecznie śmiać się z czyjegoś strachu. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Dzień Spadającego Liścia 

Dnia 23 września powitaliśmy najbardziej kolorową ze wszystkich pór roku- jesień. W minionym tygodniu przedszkolakom udało się ją spotkać podczas spacerów w ogrodzie przedszkolnym, a nawet zaprosić do naszego przedszkola. Pani Jesień zostawiła w kąciku przyrody swoje dary, które dzieci z ciekawością wykorzystywały podczas zajęć. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć 


Dzień Przedszkolaka

Dnia 20.09.2021 r. obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, który dzieci spędziły na zorganizowanej aktywności ruchowej.  Czekały na nie zabawy przygotowane przez p. Dariusza Czyżewskiego i Wolontariuszki. Był to wspaniały dzień dla przedszkolaków, gdyż z każdy z nich zdobył zasłużony dyplom ,,Przedszkolak na medal''.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć Archiwum:

rok szkolny 2020/2021

rok szkolny 2019/2020 

rok szkolny 2018/2019 

rok szkolny 2017/2018

rok szkolny 2016/2017

rok szkolny 2015/2016

http://suskowola.pl/przedszkole/galeria/16_17/index.php?sfpg=d2Fyc3p0YXlibi8qKmFjM2I2ZmJlODllYzNiYTRkZWRhNjk0ZjllYmZmNjk0