PRZEDSZKOLE.......PRZEDSZKOLE......PRZEDSZKOLE......  
           
           
 

Powrót

 

   

AKTUALNOŚĆI 2017/2018

 


UWAGA

     


 

Walentynki
13 lutego 2018 r. był dla przedszkolaków dniem okazywania swoich emocji i uczuć podczas zabaw walentynkowych z kolegami i koleżankami. Dzieci uczestniczyły w tematycznych zabawach ruchowych, dydaktycznych i plastycznych, w których dominowało serce – symbol miłości i dobroci.   Rozwiązywały zagadki dotyczące bohaterów bajek. Na koniec wykonały walentynkę dla ukochanych osób w rodzinie.

zdjęcia


zdjęcia

Przedszkolaki na balu karnawałowym 2018 r.

Karnawał to czas balów, na których wszyscy bawią się wspaniale. Zgodnie z tą tradycją w Tłusty Czwartek- 8 lutego odbył się bal karnawałowy, na którym bawiły się wszystkie przedszkolaki naszej szkoły.
Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. W salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, motylki, biedronki, strażaków, piratów, Batmana, Spidermana… i wiele innych wyjątkowych postaci! Rozpoznanie dzieci było bardzo trudne.  Przedszkolaki z wielką ochotą tańczyły przy rytmach różnorodnej muzyki, uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach. Pod koniec uroczystości wybrano króla i królową balu. Z oddziału przedszkolnego zostali nimi Wojtek Dziedzic                            i Zuzia Tarnowska. Natomiast z oddziału 3,4,5- latków: Tomek Czerski i Lena Cieślik. Dzięki zaangażowaniu rodziców  dla każdego dziecka był słodki pączek. Kiedy czas zabawy dobiegł końca, przedszkolaki z żalem opuszczały salę zabaw.
Dziękujemy dzieciom za wyśmienitą zabawę, a rodzicom obu oddziałów za przygotowanie pięknych strojów karnawałowych.


Wizyta przedszkolaków w sklepie spożywczym 

We wtorek dzieci wybrały się do pobliskiego sklepu spożywczego w Suskowoli w związku z realizacją kręgu tematycznego: ,,Do sklepów wyruszamy, gdy zakupy zrobić mamy”. Celem wyjścia było poznanie wyposażenia sklepu, asortymentu, obserwacja pracy sprzedawcy oraz zakupienie kilku produktów na zajęcia kulinarne, podczas których odbyło się wielkie pieczenie gofrów i naleśników. Przedszkolaki chętnie dodawały i mieszały składniki. Następnie, kiedy gofrownice  i patelnia były odpowiednio nagrzane przystąpiliśmy do pieczenia. Podsumowaniem zajęć była degustacja wypieków.  

zdjęcia


 

zdjęcia

Dzień Babci i Dziadka 
Dziadkowie to wielki skarb dla wnucząt. W podzięce za ich wielkie serce, dobroć i cierpliwość, dnia 1 lutego 2018 r. przedszkolaki zaprezentowały program artystyczny z okazji Święta Babci i Dziadka. Wychowawczyni witała ciepłymi słowami szanownych gości. Pani Dyrektor Ewa Pałucka, składała serdeczne życzenia. Mali artyści z dużym zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W oczach niektórych gości, można było dostrzec łzę wzruszenia. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Spotkanie przebiegało w serdecznej atmosferze. Na koniec wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich upominkami. Dopełnieniem  był słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. To był dzień pełen radości i wzruszenia!

W naszej szkole, jak co roku, odbył się koncert kolęd i pastorałek. Uczniowie przedszkola i  szkoły podstawowej zaprezentowali piękne kolędy i pastorałki, by przypomnieć atmosferę i nastrój tych najpiękniejszych  świąt. Usłyszeliśmy te bardziej znane i powszechnie śpiewane kolędy, ale także zupełnie nowe piosenki o tematyce świątecznej. Wszyscy uczestnicy koncertu otrzymali słodkie upominki. Składamy serdeczne podziękowania rodzicom za pomoc w przygotowanie dzieci do występu  i liczną obecność na uroczystości.

 

 

zdjęcia


 

22 grudnia uczniowie szkoły podstawowej, klas gimnazjalnych i przedszkola wprowadzili nas w świąteczną atmosferę prezentując Jasełka. Program w ogromnym skupieniu obejrzeli rodzice, nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły. Widzów zachwyciły dekoracje, kostiumy oraz talenty wokalne i aktorskie. Serdecznie dziękujemy.

kilka zdjęć


Warsztaty bożonarodzeniowe
Okres przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia to okazja do wzmacniania więzi rodzinnych oraz zachęcania rodziców do współpracy z przedszkolem. Dnia 19 grudnia   odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe, na które dzieci zaprosiły panią Dyrektor – Ewę Pałucką oraz rodziców. Na początku  spotkania świątecznego zaprezentowały przedstawienie jasełkowe pt. ,,Powitajmy Maleńkiego”, doskonale wcielając się w rolę. Piękna scenografia oraz przygotowane przez rodziców kostiumy, dopełniły wspaniały występ, który nagrodzono gromkimi brawami.
Pani Dyrektor złożyła życzenia świąteczne  oraz rozpoczęła wspólne dzielenie się opłatkiem. Następnie dzieci wraz  z rodzicami przystąpiły do wykonania karty świątecznej. Podczas tworzenia prac wykazywali się  niezwykłą pomysłowością. Przedszkolaki z dumą prezentowały swoje dzieła.

Wszystkim rodzicom, którzy wzięli udział w warsztatach serdecznie dziękujemy za poświęcony czas oraz fantastyczne pomysły na kartę  świąteczną

zdjęcia z warsztatów

zdjęcia z jasełek


zdjęcia

Dnia 12 grudnia 2017r. przedszkolaki obejrzały spektakl wystawiony na scenie  CAL w Pionkach przez aktorów Narodowego Teatru Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu pt. ‘’Przygody Baltazara i Wawelskiego Smoka’’. Była to nowa wersja znanej dzieciom bajki o Smoku Wawelskim.

Smok wyrusza na tajemniczą wyprawę, pełną przygód i niebezpieczeństw . Na domiar złego, w ślad za nim podąża podejrzany i wścibski szpieg z Krainy Deszczowców, który za wszelką cenę pragnie, aby wyprawa nie osiągnęła zamierzonego celu.

Spektakl pokazał dzieciom, że pomagając sobie wzajemnie i kierując się dobrym sercem, można przezwyciężyć nawet największe przeszkody.

Barwne kostiumy, piękna oprawa muzyczna oraz bogata scenografia podobały się wszystkim przedszkolakom.


8 grudnia wolontariusze Szkolnego Koła Caritas zorganizowali zabawę mikołajkową dla przedszkolaków i dzieci z klas 0 - III szkoły podstawowej. Podczas zabawy wolontariusze wspólnie z dziećmi brali udział w licznych zabawach, konkursach oraz zdjęciach ze świętym Mikołajem. Na zakończenie zabawy wszystkie dzieci zostały obdarowane słodkimi upominkami.

zdjęcia


zdjęcia

6 grudnia to jeden z najbardziej wyczekiwanych przez dzieci dni w roku. Mikołaj odwiedził dzieci  w przedszkolu oraz w oddziale przedszkolnym. Przedszkolaki przygotowywały się do tej wizyty bardzo starannie.  Z wielkim zaangażowaniem ubrały choinkę. Wykonały wiele prac plastycznych, które Mikołaj obejrzał z ogromnym zaciekawieniem. Zaśpiewały przygotowane piosenki oraz zatańczyły  z oczekiwanym gościem. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent i musiał się pożegnać  z przedszkolakami. Zdjęcia zrobione z Mikołajem będą wspaniałą pamiątką tego emocjonującego spotkania.


Wycieczka do Wytwórni Ozdób Choinkowych
Dnia 27 listopada 2017r. przedszkolaki z Publicznego Przedszkola i oddziału przedszkolnego wyjechały na wycieczkę do Wytwórni Ozdób Choinkowych ,,Damix” w Radomiu. Dzieci zobaczyły, jak z kawałka rurki szklanej wydmuchiwane są bombki o różnych kształtach. Obejrzały posrebrzane szklane bombki, przygotowane do dekoracji. Następnie Panie pokazały dzieciom wiele wzorów i możliwości zdobienia ozdób choinkowych. W prezencie od producenta przedszkolaki otrzymały bombki szklane, które ozdobią wzorami według własnego pomysłu i zawieszą  na choince w przedszkolu. Ta wizyta wprowadziła wszystkich w świąteczny klimat.

zdjęcia


zdjęcia

W dniu 24 listopada w Publicznym Przedszkolu w Suskowoli odbył się Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem. Zaproszone do nas przedszkolaki z oddziału przedszkolnego, także przyniosły swoich ulubieńców. Dzieci obejrzały, krótki film przyrodniczy o gatunkach niedźwiedzi i ich zwyczajach. Z zaciekawieniem wysłuchały opowiadania, pt. ,,Kubuś Puchatek i miodowe drzewo”. Dużym zaskoczeniem dla wszystkich było przybycie do przedszkola misia, który bawił się z nimi, a na koniec poczęstował miodem. Wspólna degustacja miodu oraz zabawa z kochanymi misiami wprawiła przedszkolaków w dobry nastrój.


Dnia 13 listopada 2017 r. przedszkolaki świętowały 99. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Wzięły udział w przygotowanej przez uczniów szkoły akademii pt. ,,Tak zrodziła się niepodległa”. Oprócz recytacji i pieśni mali widzowie obejrzeli poloneza w wykonaniu uczniów klas IV i  V.

zdjęcia w galerii szkoły


Z przyjemnością informujemy, że w dniu 09.11 2017 przedszkolny konkurs plastyczny, pt. "Jesienne cudaki" został rozstrzygnięty.
Wszystkie prace były bardzo pomysłowe, dlatego wytypowanie najciekawszej było bardzo trudne.
Nagrodzona została praca Ewy Zielińskiej z Publicznego Przedszkola oraz Agaty Dziekan z oddziału przedszkolnego.
Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie zostały wyróżnione: Franciszek Janas i Piotr Marchewka z Publicznego Przedszkola, Weronika Bąk, Wiktor Mróz, Antoni Łuszczak, Ania Zielińska, Klara Mularska z oddziału przedszkolnego.
Zwycięzcom konkursu  oraz autorom wyróżnionych prac gratulujemy!!

zwycięzcy i ich prace


Bal jesienny

Dnia 27 października w naszym przedszkolu zrobiło się bajecznie. Na specjalne zaproszenie Pani Jesieni, na bal przybyły wszystkie przedszkolaki, które wcieliły się w role: warzyw, wilka, muchomorów, wiatru, liści, jeża, Króla Jesieni i wiele innych postaci. Muzyka radośnie przygrywała, a dzieci grały na kasztanach, tańczyły z listkiem, zbierały grzyby, świętowały urodziny marchewki i miksowały warzywa. Jesienne pary tańczyły ,, taniec przytulaniec ” przy piosence ,, Jesienna kołysanka”. Wszyscy wzięli udział w zabawach rytmicznych: ,,Pomidorek”, ,,Jeżyk i liście” oraz zabawie tanecznej przy piosence ,,Owocowy blues’’. Uczestnicy balu bawili się doskonale, czego dowodem były piękne uśmiechy na twarzach .

zdjęcia


zdjęcia

Dzień Warzyw

We wtorek odbył się w przedszkolu Dzień Warzyw. Dzieci wiedzą, że warzywa należy spożywać codziennie, dlatego że są bardzo smaczne i zdrowe. Przekonały się o tym, w trakcie degustacji soku pomidorowego oraz warzyw, połączonej z konkursem ,,Jakie to warzywo?”, podczas którego przedszkolaki rozpoznawały warzywa po zapachu i smaku. Następnie wykonały z nich piękne zwierzęta, pojazdy i inne ciekawe postacie. W tym dniu wybraliśmy się do szkoły na inscenizację wiersza Jana Brzechwy ,,Na straganie” w wykonaniu dzieci oddziału przedszkolnego, przygotowaną przez p. D. Jasiuk. Najmłodszym widzom przedstawienie bardzo się podobało.  W obchody Dnia Owoców i Dnia Warzyw w przedszkolu aktywnie zaangażowali się rodzice, dostarczając warzywa i owoce, za co serdecznie dziękujemy.


Dzień Owoców
W przedszkolu dnia 06.10.2017 r. zrobiło się owocowo. Dzieci wielozmysłowo poznawały walory odżywcze wybranych owoców. Pomysły, jakie mieli  na różne formy ich spożywania, to: gąsienica, jeż, delfinki, szaszłyk oraz koktajl owocowy.  Zajęcia kulinarne, podczas których wykonały koktajl owocowy z przyniesionych owoców oraz truskawek z naszego ogródka, podobały się wszystkim naszym kucharzom.

zdjęcia


zdjęcia

Dzień Głośnego Czytania
W dniu 29 września 2017 r. przedszkolaki poznawały dary jesieni, nazywały barwy jesiennych liści i liczyły je. Następnie z wielkim zainteresowaniem wysłuchały opowiadania o jesieni, którego głównym bohaterem był kasztanowy ludzik. Dzieci bawiły się z nim ukrywając go pod kolorowymi liśćmi, a potem postanowiły, że zamieszka z nimi w przedszkolu.

23 czerwca 2017 r. zakończyliśmy akcję zbiórki plastikowych nakrętek dla Kajetana Krygrowskiego, chłopca chorego na padaczkę lekooporną. Zebraliśmy 418 kg nakrętek. Najwięcej zebrała klasa I a (obecna II a) – 91 kg, ale dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, że okazali tak dużo serca, a Kajtkowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

    W tym roku szkolnym nakrętki zbieramy dla Wiktorii Jarosińskiej, dziewczynki, która ma nowotwór złośliwy na nadnerczu  o nazwie neuroblastomia.

NAKRĘĆ SIĘ I POMÓŻ CHOREJ WIKTORII.


zdjęcia

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

Przedszkolaki dzięki samodzielnym działaniom najlepiej poznają oraz rozumieją świat.  Dziecięca ciekawość, chęć odkrywania nowych rzeczy zainspirowały nauczycielki do przeprowadzenia z nimi różnych eksperymentów przybliżających dzieciom świat nauki tj. wulkan, lawa, cukierkowa tęcza, czy torebka fakira. Na twarzach młodszych i starszych przedszkolaków widać było duże zaciekawienie. Dzieci bardzo  chętnie wzięły udział we wspólnych  zabawach ruchowych, muzycznych i konstrukcyjnych. W tym wyjątkowym dniu warto było wykorzystać ich chęć do nauki i zabawy, gdyż dostarczył on przedszkolakom wielu niezapomnianych chwil i doznań

  


 

Archiwum:

rok szkolny 2016/2017

rok szkolny 2015/2016

 

 
           
http://suskowola.pl/przedszkole/galeria/16_17/index.php?sfpg=d2Fyc3p0YXlibi8qKmFjM2I2ZmJlODllYzNiYTRkZWRhNjk0ZjllYmZmNjk0